a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoka, która ocali podłogę w garażu

Powłoka, która ocali podłogę w garażu

Zapewne niejeden z nas, zapytany o miejsce w naszym domu z najbardziej wysłużoną podłogą, odpowiedziałby: garaż. Pokryta śladami opon, upstrzona plamami z farby i oleju, nie da się ukryć, że prezentuje się na ogół… niewyjściowo. Jest jednak na to sposób!

powłoka podłoga w garażu

Fot. arch. Paint Quality Institute

Miejsce na auto, warsztat, schowek na narzędzia – biorąc pod uwagę ilość funkcji, jaką pełni nasz poczciwy garaż, trudno się dziwić, że jego podłoga wygląda jak wygląda. Nawet w nieskazitelnych, utrzymanych w nienagannej czystości domach stan podłogi w garażu jest na ogół daleki od doskonałości.

Jeśli jesteś jedną z osób, które żyją w strachu, że zapomną zamknąć drzwi od garażu przed przyjściem przyjaciół lub rodziny, jest dla ciebie rada. I nie jest to bynajmniej nowy garaż, ale nowego typu powłoka do betonu.

To tzw. hybrydowa powłoka akrylowo-epoksydowa (AEH), która łączy powszechnie stosowaną w przypadkach wymagających wytrzymałości żywicę akrylową z odporną na chemikalia żywicą epoksydową. Oprócz tego że jest wytrzymała i odporna na chemikalia, wykazuje również wysoką odporność na ścieranie, promieniowanie UV i żółknięcie, a także długo zachowuje połysk i kolor i jest odporna na ślady opon.

Produkt ten jest przy tym także bardzo prosty w aplikacji. Po otwarciu może być aplikowany przez dłuższy czas, ale po naniesieniu na podłoże szybko schnie i twardnieje, dzięki czemu prace renowacyjne nie trwają zbyt długo. Poza tym zawiera niewielką ilość LZO i jest bezzapachowy.

Dotychczas, w ramach testowania jej możliwości, powłoka typu AEH była stosowana w miejscach narażonych na naprawdę duży ruch i obciążenia: szkoły i szpitale, biura, magazyny, budynki publiczne, lotniska. Wszędzie tam spisywała się świetnie, dlatego też z pewnością stanie na wysokości zadania w naszych garażach.

Źródło: Paint Quality Institute