REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby wodorozcieńczalne do 2020 zdominują rynek

To już ostatnie chwile dominacji farb rozpuszczalnikowych w sektorze powłok ochronnych i specjalistycznych. Zgodnie z najnowszym raportem The Freedonia Group w roku 2020 na pierwsze miejsce w USA wysuną się farby wodorozcieńczalne.

farby wodorozcieńczalne

Fot. ronymichaud / pixabay.com

Do tej pory produkty rozpuszczalnikowe były chętniej wybierane przez inwestorów w przemyśle, ponieważ, w przeciwieństwie do farb wodnych, gwarantowały niezawodną ochronę. Technologia poszła jednak bardzo do przodu, dzisiejsze farby wodorozcieńczalne są bardziej odporne i sprawdzają się świetnie nawet w trudnych warunkach, a surowe przepisy w krajach Unii Europejskiej i USA zabraniają stosowania produktów o wysokiej emisji LZO – takich jak farby rozpuszczalnikowe.

Wszystko to sprawiło, że…

…coraz większą popularnością wśród farb ochronnych i specjalistycznych cieszą się produkty wodorozcieńczalne, o wysokiej zawartości części stałych, oraz inne, przyjazne środowisku rozwiązania.

Zgodnie z prognozami analityków Freedonia Group zapotrzebowanie na farby wodorozcieńczalne w USA do roku 2020 będzie rosło w tempie 2,5% rocznie. W ten sposób w 2020 wyniesie już 85 mln galonów (czyli ponad 320 mln litrów) i da im pierwsze miejsce, przed farbami rozpuszczalnikowymi.

Lubi je branża samochodowa i morska

Jak twierdzą eksperci, kluczowe jest przejście na produkty wodorozcieńczalne w branży lakierów samochodowych, gdzie od lat tradycyjnie stosowano rozpuszczalniki. Użytkownicy lakierów renowacyjnych przekonali się do produktów wodorozcieńczalnych ze względu na ich dobre dopasowanie koloru i krótki czas schnięcia.

Gwałtownie rośnie również popularność farb wodorozcieńczalnych też w sektorze morskim, ponieważ w tej branży również wprowadzono ostatnio bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące emisji LZO. Dzisiejsze produkty wodorozcieńczalne, oprócz tego, że charakteryzują się niską emisją szkodliwych substancji, wykazują również dobrą adhezję na metalu i skutecznie chronią przed warunkami atmosferycznymi, chemikaliami oraz innymi czynnikami środowiskowymi.

Więcej na ten temat w raporcie The Freedonia Group, który opublikowany został pod tytułem Protective & Specialty Coatings Market in the U.S.

Źródło: The Freedonia Group

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA