a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweFarby przeciwporostowe na szczycie klimatycznym COP27

Farby przeciwporostowe na szczycie klimatycznym COP27

Co roku statki generują 3% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Mamy jednak sposoby, jak z tym walczyć – przekonywali eksperci z branży farbiarskiej na konferencji klimatycznej COP27.

Fot. dendoktoor / pixabay.com

W szczycie klimatycznym COP27 wzięła udział firma Hempel. W trakcie panelu 16 listopada jej przedstawiciele mówili o tym, jak przyspieszyć dekarbonizację przemysłu morskiego. Jak mówi Alexander Enström, wiceprezes wykonawczy, szef działu Marine w Hempel:

Kryzys klimatyczny wymaga natychmiastowych działań. Dysponujemy już technologiami, dzięki którym statki zużywają wyraźnie mniej paliwa, środowisko morskie pozostaje mniej narażone, koszty zostają zredukowane, a łańcuch wartości jest bardziej zrównoważony. Kluczem do pełnego wykorzystania tych technologii jest przejrzystość. Jako branża musimy znaleźć sposób, by dzielić się wiedzą i danymi, tak abyśmy mogli wspólnie przyspieszyć dekarbonizację branży.

Wiceprezes dodaje, że zabezpieczając swoją farbą Hempaguard już 3000 statków, Hempel umożliwił zmniejszenie emisji dwutlenku węgla – dzięki gładszej powierzchni kadłuba i mniejszemu oporowi w wodzie – o blisko 27 mln ton. Zastosowanie powłoki umożliwia również właścicielom statkom spełnienie nowych, surowych regulacji.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie