a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętowePowłoka, która zabezpiecza już 3000 statków

Powłoka, która zabezpiecza już 3000 statków

Jeden z europejskich producentów świętuje z okazji 3000 statków zabezpieczonych jego flagowym produktem. Duże zainteresowanie to skutek m.in. coraz surowszych regulacji dotyczących emisji dwutlenku węgla.

Fot. arch. Hempel

Trzytysięczny zabezpieczony powłokowo statek to sukces firmy Hempel, dotyczy on natomiast cenionej na rynku farby Hempaguard. Jubileuszowym pokrytym nią obiektem jest 335-metrowy kontenerowiec, zabezpieczony w Beihai w Chinach.

Sprzedaż rośnie wykładniczo

Alexander Enström, wiceprezes wykonawczy oddziału Marine w Hempel, wyjaśnia, dlaczego przekroczenie progu 3000 statków jest tak ważne:

Nasi klienci poszukują technologii, które będą dla nich wsparciem na drodze zrównoważonego rozwoju. Trzy tysiące statków zabezpieczonych farbą Hempaguard oznacza natomiast ograniczenie emisji CO2 o 27 mln ton. To efekt mniejszego o 8,6 mln ton zużycia paliwa dzięki gładszemu kadłubowi.

Jak dodaje Enström, zainteresowanie farbami Hempaguard rośnie wykładniczo. Tylko w tym roku sprzedaż systemu Hempaguard wzrosła o 82%.

Nowe, surowe przepisy

W przyszłym roku wejść mają w życie nowe, surowsze regulacje dotyczące dekarbonizacji, wprowadzone przez Międzynarodową Organizację Morską (wskaźniki CII i EEXI). W związku z tym spodziewane jest jeszcze większe zainteresowanie powłokami typu Hempaguard.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie