REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby proszkowe w Europie Środkowej i Wschodniej

Firma TechNavio opublikowała raport dotyczący rynku farb proszkowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Mimo mniejszego zapotrzebowania ze strony branży samochodowej, przez najbliższe cztery lata rynek ten będzie się szybko rozwijał za sprawą architektury i przemysłu.

farby proszkowe

Rynek farb proszkowych w Europie Środkowej i Wschodniej będzie się w najbliższym czasie rozwijał głównie za sprawą przemysłu i architektury. Fot. thesaint / freeimages.com

Zgodnie z prognozami analityków TechNavio rynek farb proszkowych w Europie Środkowej i Wschodniej w latach 2014-2019 będzie się rozwijał w tempie 5,79% rocznie.

Czynnikiem napędzającym rynek jest przede wszystkim duże zapotrzebowanie na farby proszkowe na płytach MDF oraz drewnie, mimo że technologie powlekania tak wrażliwych na temperatury podłoży wymagają jeszcze udoskonalenia. Pozytywny wpływ ma również coraz większe zainteresowanie malowaniem proszkowym w przemyśle i duży popyt na tego typu rozwiązania w architekturze.

Jeśli chodzi o czynniki wstrzymujące rozwój rynku, są to przede wszystkim problemy z aplikacją (zwłaszcza na tworzywach sztucznych i dużych obiektach), malejące zapotrzebowanie ze strony branży samochodowej oraz presja cenowa.

http://www.youtube.com/watch?v=UwxkfHfp-KU

W raporcie wymieniono również najważniejszych producentów farb proszkowych w analizowanym regionie. Są to AkzoNobel, Axalta Coating Systems, BASF, PPG Industries oraz Teknos.

Kraje Europy Środkowej i Wschodniej, które zostały uwzględnione w badaniu, to Armenia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Estonia, Gruzja, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina i Węgry. Raport zatytułowany został Powder Coatings Market in Central and Eastern Europe 2015-2019.

Źródło: TechNavio

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA