REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polska premiera spektrofotometru Ci7600/7800 X-Rite

W marcu br. firma Reprograf, główny dystrybutor firmy X-Rite Pantone na terenie Polski, zorganizowała kolejną konferencję z cyklu Fundamentals of Color (FOCA). Podczas konferencji po raz pierwszy pokazano najnowszy, flagowy spektrofotometr sferyczny Ci7600/Ci7800 klasy „high-end”. Wprowadzenie na rynek tej serii spektrofotometrów producent ogłosił na początku marca, czyli zaledwie kilka dni wcześniej.

X-Rite

Fot. arch. Reprograf

Tym razem Reprograf zaprosił klientów na zorganizowaną wspólnie z firmą X-Rite konferencję FOCA do Wrocławia. Impreza wcześniej odbywała się już w Łodzi oraz w Krakowie. Każda z edycji cieszyła się dużym zainteresowaniem i była wysoko oceniana zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym.

Ta edycja konferencji skierowana była do producentów farb, lakierów oraz tynków, których przedstawiciele mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w zakresie pomiaru i zarządzania barwą. Uczestnikom zaprezentowano różne rozwiązania pozwalające na usprawnienie procesów kontroli barwy oraz uzyskiwania właściwych efektów kolorystycznych na każdym etapie produkcji.

Błędy kolorystyczne to problem niejednego producenta. Klienci są coraz bardziej świadomi tego jak ważną rolę odgrywa jakość barw, a co się z tym wiąże ich oczekiwania w tej kwestii stają się coraz wyższe. Sposobem na uniknięcie kosztownych reklamacji lub konieczności powtórzenia produkcji jest ciągła jej kontrola w odniesieniu do standardów kolorystycznych. Podstawą staje się posiadanie dokładnego narzędzia pomiarowego, spełniającego najwyższe standardy dotyczące jakości i powtarzalności pomiarów. Równie ważna jest ergonomia i łatwość korzystania z urządzenia, a możliwość łatwego przenoszenia danych pomiarowych pomiędzy różnymi elementami łańcucha produkcyjnego pozwala znacznie zaoszczędzić cenny czas. Istotną kwestią jest również możliwość archiwizacji danych pomiarowych oraz możliwość jednoznacznego udokumentowania jakości wykonanej produkcji np. w postaci raportu. Właśnie tego typu zagadnienia były omawiane podczas wrocławskiej konferencji.

Spotkanie otworzył i poprowadził Dyrektor Działu Colour Solutions firmy Reprograf – Daniel Cedzyński, który wygłosił również prezentację „Recepturowanie farb i tynków – jak zbudować właściwą bazę danych”. Kolejni prelegenci – przedstawiciele firmy X-Rite: Lucie Matuskova, Jan Ungrad omówili nowatorskie rozwiązania techniczne, które zastosowano w najnowszych systemach pomiarowych X-Rite. Ingrid Holacsek z firmy X-Rite Pantone przedstawiła sposoby wymiany informacji o barwie w oparciu o fizyczne próbniki kolorów. Leszek Bartkowiak z firmy Reprograf wprowadził uczestników w tajniki związane z pomiarem i kontrolą barwy oraz poruszył kwestie związane z percepcją barw z uwzględnieniem standaryzowanego oświetlenia.

Druga część konferencji odbyła się w formie warsztatów, podczas których zgromadzeni goście mieli okazję przekonać się o możliwościach poszczególnych rozwiązań w praktyce. Profesjonaliści odpowiedzieli na szereg często trudnych pytań postawionych przez publiczność. Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami konferencji.

Ze względu na rosnące zainteresowanie każdą z edycji konferencji FOCA organizatorzy już zapowiadają kolejne odsłony imprezy.

Źródło, fot.: Reprograf

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA