a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

EcoBond o zagrożeniu ołowiem

Firma EcoBond, producent specjalnej farby neutralizującej ołów, otrzymała wsparcie amerykańskiego programu rządowego Federal Community Development Block Grant. W ramach współpracy powstanie platforma internetowa, która informować będzie o zagrożeniach stwarzanych przez farby na bazie ołowiu oraz o dostępnych rozwiązaniach tego problemu.

EcoBond

Fot. arch. EcoBond

O farbie EcoBond zrobiło się głośno, kiedy w lutym 2014 wykorzystano ją przy renowacji historycznego budynku ratusza w mieście Marietta w stanie Ohio w USA. Powłoka ta stanowi doskonałe uszczelnienie przeciwpyłowe i zawiera aktywne składniki unieszkodliwiające ołów. Dzięki temu w 95% eliminuje zagrożenie, jakie stwarza ten szkodliwy pierwiastek zawarty w starych warstwach farby.

Obecnie, dzięki platformie internetowej, firma EcoBond będzie mogła podzielić się z szerszym gronem odbiorców swoim doświadczeniem w dziedzinie zabezpieczania przed wpływem ołowiu na nasze zdrowie i środowisko naturalne. Na stronie internetowej znajdą się informacje na temat tego jak poważnym zagrożeniem jest ołów zawarty w starych warstwach farby oraz propozycje, jak się przed nim bronić.

Źródło: pcimag.com