REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby ogniochronne do 2023 – raport

W dobie dynamicznego rozwoju budownictwa farby ogniochronne cieszą się dużym wzięciem. Jak przewidują eksperci Markets and Markets, do roku 2023 ich rynek będzie rósł w tempie 4,3% rocznie.

farby ogniochronne raport Markets and Markets

Fot. jewellanne / sxc.hu

W roku 2018 rynek farb ogniochronnych był wart 774,5 mln €, w roku 2023 zaś jego wartość ma już osiągnąć 955,1 mln €. Oznacza to, że w latach 2018-2023 będzie rósł w tempie 4,3% rocznie.

Farby ogniochronne stosowane są jako pasywna ochrona przeciwogniowa w takich sektorach jak budownictwo, przemysł czy lotnictwo. Działają one jak bariera ochronna przeciwko ogniowi, aby zapewnić dodatkowy czas na ewakuację w razie pożaru. W ostatnich latach ich sprzedaż rośnie, przede wszystkim ze względu na coraz wyższe wymagania w kwestii bezpieczeństwa oraz zapotrzebowanie na lekkie materiały w budownictwie.

Jakie rodzaje najpopularniejsze?

Jeśli chodzi o rodzaj, pod względem wartości w najbliższym czasie na rynku dominować będą powłoki cienkowarstwowe. To najchętniej wybierany rodzaj farb ogniochronnych w budownictwie do pasywnej ochrony przeciwogniowej w przypadku pożarów celulozowych.

Biorąc natomiast pod uwagę podłoże, najszybciej rosło będzie zapotrzebowanie na powłoki na stal i żeliwo. Jest to spowodowane dynamicznym rozwojem budownictwa wykorzystującego konstrukcje i elementy stalowe.

Dobre warunki na większości rynków

Największym rynkiem farb ogniochronnych jest Azja i Pacyfik. Powstaje tam coraz więcej fabryk, ponadto rozrastaniu się rynku sprzyja dynamiczny rozwój budownictwa w Chinach, Indiach oraz Indonezji. Ogółem jednak na całym świecie postępująca urbanizacja oraz prężna działalność branży budowlanej sprzyjać będą sprzedaży farb ogniochronnych.

Źródło: Markets and Markets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA