a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRuszyły zapisy na X Seminarium Spektrochemu

Ruszyły zapisy na X Seminarium Spektrochemu

Zbliża się wyjątkowa, jubileuszowa odsłona najbardziej zaawansowanego merytorycznie wydarzenia branży farbiarskiej! 15 listopada, tradycyjnie w Czeladzi, odbędzie się X Seminarium Spektrochemu.

X Seminarium Spektrochemu zapisy

Fot. arch. Spektrochem

Tematyka tegorocznego Seminarium Spektrochemu to między innymi:

  • modyfikacje czasu otwartego produktów dyspersyjnych schnących w temperaturach podwyższonych oraz bliskich 0°C,
  • wpływ koalescentów non-VOC na jakość powłok kryjących do malowania stolarki okiennej i drzwiowej,
  • zwiększanie wytrzymałości powłok malarskich dyspersyjnych za pomocą napełniaczy funkcyjnych i włókien celulozowych,
  • wpływ obróbki powierzchniowej bieli tytanowej na jej właściwości w powłokach dyspersyjnych na drewno oraz elewacyjnych.

Spektrochem zaprezentuje również wyniki badań aplikacyjnych nowych dyspersji opracowanych we Włoszech, we współpracy z firmą Vinavil. Prócz tego głos zabiorą partnerzy Spektrochemu. Vinavil opowie o swoich nowych dyspersjach, 3M – o farbach odbijających promieniowanie słoneczne, X-Rite – o nowoczesnej aparaturze do opracowywania kolorów farb i tynków oraz kontroli jakości, CFF – o zastosowaniu włókien celulozowych w nowoczesnych farbach lateksowych dla budownictwa. Prócz tego Polskie Centrum Badań i Certyfikacji nakreśli wymagania ekologiczne dla znaku Ecolabel dla farb i lakierów wodorozcieńczalnych, a przedstawiciel firmy THOR opowie o szykujących się zmianach w regulacjach prawnych na rynku biocydów. Wszystkie referaty tłumaczone symultanicznie z języka angielskiego na polski i z polskiego na angielski.

Część seminaryjną poprzedzi wieczór integracyjny, w ramach którego organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich: dyskoteka Italodisco, kasyno oraz występ stand-up Marcina Dańca. Seminarium oraz wieczorna integracja odbędą się jak zwykle w Hotelu Szafran w Czeladzi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2018. Warto się śpieszyć, ponieważ przy zapisie do końca września obowiązuje niższy koszt udziału w seminarium. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie wydarzenia.

Dowiedz się więcej o firmie