REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel i Photanol produkują chemię z CO2 i słońca

W Delfzijl w Holandii powstanie pokazowy zakład chemiczny, który produkował będzie chemikalia z dwutlenku węgla, z wykorzystaniem energii słonecznej. To wspólny projekt firmy Photanol BV i koncernu AkzoNobel.

AkzoNobel Photanol chemia CO2 słońce

Fot. arch. AkzoNobel

Obie firmy nawiązały współpracę w roku 2014, by pracować nad technologią wykorzystującą sinice, naśladującą proces fotosyntezy przeprowadzany przez rośliny – pozwalającą wyprodukować podjednostki chemiczne takie jak kwasy organiczne z dwutlenku węgla. Uzyskane w ten sposób chemikalia mogą być stosowane w branży biodegradowalnych tworzyw sztucznych, wyrobów higieny osobistej oraz jako produkt pośredni w przemyśle chemicznym.

Photanol zebrał już grupę holenderskich inwestorów i jest gotowy do rozpoczęcia budowy fabryki, w której proces wykorzystywany będzie na wielką skalę. Jej ukończenie zaplanowano na rok 2020.

Jak mówi prezes firmy Photanol, Véronique de Bruijn, zespół Photanolu jest gotów udowodnić światu, że można naprawdę dużo zmienić w branży chemicznej, otrzymując czystą chemię, a równocześnie przyczyniając się do zmniejszenia zawartości CO2 w środowisku. Peter Nieuwenhuizen, dyrektor ds. technologii AkzoNobel Specialty Chemicals, dodał, że AkzoNobel jest dumny, że może wesprzeć pierwszy taki projekt, i dla niego będzie to sposób, by zwiększyć dochodowość i poprawić jakość swoich produktów.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA