a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo tworzyw sztucznychFarby na tworzywa sztuczne na PaintExpo 2018

Farby na tworzywa sztuczne na PaintExpo 2018

Z jednej strony coraz większe wymagania, z drugiej – coraz wyższy koszt. Oto wyzwania, z jakimi mierzyć się dziś muszą producenci farb i powłok na tworzywa sztuczne. Jak im sprostać? Oto jeden z głównych tematów wystawy PaintExpo 2018!

farby na tworzywa sztuczne PaintExpo 2018

Fot. arch. PaintExpo

W dobie rosnących wymagań klientów, a równocześnie coraz droższych surowców, produkcja i aplikacja farb do tworzyw sztucznych wymaga optymalizacji. Od wstępnej obróbki powierzchni poprzez systemy aplikacji, sprzęt i materiały, aż po kontrolę jakości, identyfikację i pakowanie.

O jakich wymaganiach mowa? Nieskazitelne, miłe w dotyku wykończenie, wytrzymałość, szeroka gama kolorów… To wszystko ze strony klientów, a prócz tego nowe regulacje prawne oraz globalne trendy kładą nacisk na zrównoważony rozwój, efektywne wykorzystanie energii i lepsze zintegrowanie procesu lakierniczego z siecią produkcyjną.

Plazma i śnieg CO2

O tym, jak sobie z tym wszystkim poradzić, mówić będą goście najbliższej wystawy PaintExpo. Wśród zaprezentowanych przez nich rozwiązań znajdą się m.in. nowe technologie przygotowania powierzchni – ekologiczne, a zarazem mniej kosztowne techniki czyszczenia, takie jak czyszczenie plazmowe czy przy użyciu śniegu CO2. Stratom farby w trakcie aplikacji zapobiegać mogą natomiast wspomagane elektrostatycznie pistolety lub wysokoprędkościowe rozpylacze obrotowe, czyli rozwiązania, które pozwalają efektywnie wykorzystać ponad 90% farby.

Jeśli chodzi o same materiały, furorę robią farby, które mogą być nanoszone w jednej warstwie i zmniejszają liczbę operacji, a równocześnie zapewniają równie niezawodną ochronę, co systemy wielowarstwowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się także bardzo odporne powłoki sieciowanie UV. Hitem na rynku są farby o dodatkowych funkcjonalnościach: samonaprawiajace się, samooczyszczające się, antymikrobowe. Jeśli chodzi o estetykę, furorę robią powłoki przypominające powierzchnie chromowane.

Liczy się energia

Producenci coraz chętniej inwestują również w technologie, gwarantujące efektywne wykorzystanie energii. Należą do nich m.in. nowe systemy suszenia, roboty lakiernicze i zautomatyzowane linie.

O tych i wielu innych przyszłościowych rozwiązaniach będzie można posłuchać już w dniach 17-20 kwietnia w Karlsruhe, na przyszłorocznej edycji wystawy i targów PaintExpo. Do końca sierpnia organizatorzy zanotowali już 410 firm, które dokonały rezerwacji stoiska – można więc liczyć na szeroki, kompleksowy przegląd zagadnień z branży.