REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powstał koncern DowDuPont

Po dwóch latach od ogłoszenia porozumienia firmy Dow Chemical i DuPont dokonały ostatecznego połączenia. W efekcie powstał koncern DowDuPont, na który składają się obecnie trzy wielkie spółki.

DowDuPont

Fot. geralt / pixabay.com

W efekcie umowy, którą podpisano prawie dwa lata temu, powstał ogromny koncern chemiczny DowDuPont. W jego zarządzie zasiada 16 członków – ośmiu z byłego zarządu DuPont, ośmiu z Dow. Powstała struktura składa się z trzech niezależnych spółek: Agriculture, Materials Science i Specialty Products.

Agriculture, czyli oddział zajmujący się produktami dla rolnictwa, powstał z połączenia sektorów DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection i Dow AgroSciences. Ma siedzibę w Wilmington w Delaware. Oddział Materials Science, który funkcjonował będzie pod nazwą Dow, specjalizuje się w materiałach; tworzą go sektory Dow Performance Plastics, Performance Materials & Chemicals, Infrastructure Solutions oraz Consumer Solutions, a także DuPont Performance Materials. Jego siedziba mieści się w Midland w Michigan. Trzecia spółka, Specialty Products, powstała natomiast z oddziałów DuPont Protection Solutions, Sustainable Solutions, Industrial Biosciences oraz Nutrition & Health, a do tego DuPont Electronics & Communications oraz Dow Electronic Materials. Jej siedzibą, podobnie jak działu Agriculture, jest Wilmington.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA