REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery PPG na samochodach bez kierowcy

Samochody bez kierowcy to przyszłość, do której zbliżamy się wielkimi krokami. Jak zwraca uwagę PPG, niemałą rolę w przypadku tej technologii odgrywają również samochodowe lakiery!

lakiery PPG samochody bez kierowcy

Fot. arch. PPG

Magazyn „Forbes BrandVoice”, pisząc o samochodach bez kierowcy, określił lakiery samochodowe PPG mianem „niedocenionych bohaterów” przyszłości. W jaki sposób pomagają one w realizowaniu tej lekko wciąż futurystycznej wizji?

Lakiery usprawniają pracę sensorów, takich jak kamery, radary i czujniki, dzięki którym możliwe jest bezkolizyjne poruszanie się po drodze. Dzięki powłokom z technologią samooczyszczania sensory nie ulegają zabrudzeniom, co mogłoby zakłócić ich pracę. Ponadto lakiery PPG zawierają absorbenty dielektryczne, za sprawą których sygnały elektromagnetyczne z różnych pojazdów nie mieszają się, a więc samochody nie zakłócają nawzajem swojej pracy.

Dodatkowo lakiery te zapobiegają nagrzewaniu się samochodu. To zasługa technologii „bakłażanowej”, czyli odbijania sygnałów świetlnych i ciepła od powierzchni. Jej nazwa pochodzi od skórki bakłażana, która ma właśnie takie właściwości.

Również farby i lakiery do zastosowania wewnątrz samochodu odegrają swoją niebagatelną rolę. W erze pojazdów bez kierowcy będziemy z pewnością chętniej jeździć w czyimś towarzystwie. Powłoki antybakteryjne i przeciwwirusowe na elementy wyposażenia ułatwią natomiast utrzymanie higieny w aucie.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA