a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery PPG na samochodach bez kierowcy

Lakiery PPG na samochodach bez kierowcy

Samochody bez kierowcy to przyszłość, do której zbliżamy się wielkimi krokami. Jak zwraca uwagę PPG, niemałą rolę w przypadku tej technologii odgrywają również samochodowe lakiery!

lakiery PPG samochody bez kierowcy

Fot. arch. PPG

Magazyn „Forbes BrandVoice”, pisząc o samochodach bez kierowcy, określił lakiery samochodowe PPG mianem „niedocenionych bohaterów” przyszłości. W jaki sposób pomagają one w realizowaniu tej lekko wciąż futurystycznej wizji?

Lakiery usprawniają pracę sensorów, takich jak kamery, radary i czujniki, dzięki którym możliwe jest bezkolizyjne poruszanie się po drodze. Dzięki powłokom z technologią samooczyszczania sensory nie ulegają zabrudzeniom, co mogłoby zakłócić ich pracę. Ponadto lakiery PPG zawierają absorbenty dielektryczne, za sprawą których sygnały elektromagnetyczne z różnych pojazdów nie mieszają się, a więc samochody nie zakłócają nawzajem swojej pracy.

Dodatkowo lakiery te zapobiegają nagrzewaniu się samochodu. To zasługa technologii „bakłażanowej”, czyli odbijania sygnałów świetlnych i ciepła od powierzchni. Jej nazwa pochodzi od skórki bakłażana, która ma właśnie takie właściwości.

Również farby i lakiery do zastosowania wewnątrz samochodu odegrają swoją niebagatelną rolę. W erze pojazdów bez kierowcy będziemy z pewnością chętniej jeździć w czyimś towarzystwie. Powłoki antybakteryjne i przeciwwirusowe na elementy wyposażenia ułatwią natomiast utrzymanie higieny w aucie.

Źródło: PPG