REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby lotnicze – raport MarketsandMarkets

Wyniki sprzedaży farb lotniczych poszybują w górę! Zgodnie z prognozami MarketsandMarkets przemysł lotniczy do roku 2019 będzie się dynamicznie rozwijał.

farby lotnicze

Fot. arch. Hentzen Coatings

W roku 2013 globalny rynek farb lotniczych był wart 2,11 mld $ (ok. 1,64 mld €). Jak przewidują eksperci MarketsandMarkets, przez następne pięć lat będzie on rósł w tempie 5,96% na rok, a więc w roku 2019 jego wartość osiągnie już 2,99 mld $ (ok. 2,33 mld €).

Światowe lotnictwo zdominował zdecydowanie segment komercyjny, a to za sprawą nowych linii lotniczych i rozbudową dotychczas istniejących. Ogromna część nakładów producentów farb lotniczych poświęcana jest na prace rozwojowo-badawcze, które mają dostarczyć rozwiązań na miarę XXI wieku. Szybsza i łatwiejsza aplikacja, lepsza ochrona i dostosowanie do potrzeb różnych klientów – oto główne cele badań nad nowymi formułami.

Największym rynkiem zbytu dla farb lotniczych jest Azja i Pacyfik, który to region również najszybciej się rozwija (CAGR na poziomie 7,79% w latach 2014-2019). Jest to zasługa przede wszystkim rosnącej liczby samolotów transportowych, rozwój handlu międzynarodowego i coraz większa liczba podróżujących w Chinach i Indiach. Druga pod względem zużycia tego typu farb jest Europa Zachodnia, zaś trzecia – Ameryka Północna. Jeżeli zaś chodzi o poszczególne kraje, dominują Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Francja, Niemcy, Indie oraz Rosja.

W raporcie zostali także wymienieni najważniejsi producenci farb na samoloty. Są to AkzoNobel (Holandia), PPG Industries (USA), Henkel (Niemcy), Mankiewicz (Niemcy), Hentzen Coatings (USA) oraz Sherwin Williams (USA).

Więcej na temat raportu na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA