a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby lotnicze – raport MarketsandMarkets

Farby lotnicze – raport MarketsandMarkets

Wyniki sprzedaży farb lotniczych poszybują w górę! Zgodnie z prognozami MarketsandMarkets przemysł lotniczy do roku 2019 będzie się dynamicznie rozwijał.

farby lotnicze

Fot. arch. Hentzen Coatings

W roku 2013 globalny rynek farb lotniczych był wart 2,11 mld $ (ok. 1,64 mld €). Jak przewidują eksperci MarketsandMarkets, przez następne pięć lat będzie on rósł w tempie 5,96% na rok, a więc w roku 2019 jego wartość osiągnie już 2,99 mld $ (ok. 2,33 mld €).

Światowe lotnictwo zdominował zdecydowanie segment komercyjny, a to za sprawą nowych linii lotniczych i rozbudową dotychczas istniejących. Ogromna część nakładów producentów farb lotniczych poświęcana jest na prace rozwojowo-badawcze, które mają dostarczyć rozwiązań na miarę XXI wieku. Szybsza i łatwiejsza aplikacja, lepsza ochrona i dostosowanie do potrzeb różnych klientów – oto główne cele badań nad nowymi formułami.

Największym rynkiem zbytu dla farb lotniczych jest Azja i Pacyfik, który to region również najszybciej się rozwija (CAGR na poziomie 7,79% w latach 2014-2019). Jest to zasługa przede wszystkim rosnącej liczby samolotów transportowych, rozwój handlu międzynarodowego i coraz większa liczba podróżujących w Chinach i Indiach. Druga pod względem zużycia tego typu farb jest Europa Zachodnia, zaś trzecia – Ameryka Północna. Jeżeli zaś chodzi o poszczególne kraje, dominują Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Francja, Niemcy, Indie oraz Rosja.

W raporcie zostali także wymienieni najważniejsi producenci farb na samoloty. Są to AkzoNobel (Holandia), PPG Industries (USA), Henkel (Niemcy), Mankiewicz (Niemcy), Hentzen Coatings (USA) oraz Sherwin Williams (USA).

Więcej na temat raportu na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets