a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby kolejowe – duże przejęcie na rynku

Farby kolejowe – duże przejęcie na rynku

Ogłoszono ważne przejęcie na rynku farb kolejowych. To kolejny już w ciągu kilku tygodni duży zakup w Europie dokonany przez jeden z japońskich koncernów.

Fot. Shutterbug75 / pixabay.com

To już kolejne duże przejęcie Kansai Helios, ogłoszone w ostatnich dniach. Po zakupie CWS Lackfabrik należąca do japońskiego koncernu Kansai Paints spółka sięgnęła po oddział Railway Coatings firmy Becker Industrie z siedzibą w Montbrison we Francji.

Pierwszy oddział we Francji

Dzięki transakcji Kansai Helios stworzy nowy – a zaraz swój pierwszy – oddział we Francji, Kansai Helios France SAS. Umocni również swoją pozycję w branży farb kolejowych w Europie i na świecie. Jak mówi Dietmar Jost, dyrektor wykonawczy grupy Kansai Helios:

Dla Kansai Helios opracowywanie i produkcja powłok kolejowych zawsze miały duże znaczenie. W ostatnich latach uzyskaliśmy silną pozycję na rynku – jesteśmy największym producentem farb kolejowych w Europie i posiadamy powszechnie znane marki, takie jak Wefa, Rembrandtin czy Helios. To przejęcie to dla nas kolejny ważny krok w branży kolejowej, po niedawnym zakupie i stworzeniu oddziału Kansai Helios Wefa w Essen w Niemczech.

W ofercie Grupy Becker znajduje się szeroka oferta powłok przemysłowych stworzonych z myślą o ochronie wagonów kolejowych. Są to produkty wysokiej jakości, a zarazem przyjazne środowisku – oprócz linii farb rozpuszczalnikowych firma posiada również serię farb wodorozcieńczalnych, spełniających wszelkie wymogi techniczne. Opisane produkty i technologie zostaną włączone do oferty Kansai Helios.

Baza klientów i pracownicy

Umowę o przejęciu podpisano 9 grudnia. W ramach niej w ręce Kansai Helios przejdzie również baza klientów Railway Coatings Becker Industrie, wyłączając klientów z Indii i Chin. Pod skrzydła japońskiego koncernu przejdą również pracownicy odpowiednich jednostek Becker Industrie, tak aby zapewniona była płynna obsługa klientów również w okresie przejściowym. Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku.

Źródło: Kansai Helios