a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweEuropejski producent farb proszkowych zmienia właściciela

Europejski producent farb proszkowych zmienia właściciela

Ogłoszono kolejne duże przejęcie na europejskim rynku. Jego przedmiotem jest niemiecka grupa produkująca farby i żywice, posiadająca spółki również poza Niemcami – m.in. w Polsce. Przejdzie ona w ręce jednego z największych graczy na światowym rynku.

Fot. moerschy / pixabay.com

Mowa o CWS Lackfabrik GmbH – firmie z siedzibą w Düren, zatrudniającej ok. 250 pracowników i obecnej na rynku od ponad 150 lat. Jej nowym właścicielem zostanie Kansai Helios. Obiektem transakcji są również należące do grupy CWS spółki w Niemczech, USA, Danii i Polsce.

Szansa dla obu stron

Przejęcie to dla Kansai Helios szansa, by wzmocnić swoją pozycję na rynku zwłaszcza w sektorze farb proszkowych i syntetycznych żywic. O tym, jakie możliwości krok ten oznacza dla CWS, mówi właściciel i dyrektor generalny grupy, Hans-Helmuth Schmidt:

CWS jest obecnie silną, stabilną firmą, dobrze znaną również poza granicami Niemiec. Tak, odnosimy sukcesy i jesteśmy w doskonałej formie jeśli chodzi o przychody, zyski, potencjał rozwoju i udziały w rynku. Wciąż jednak jesteśmy średniej wielkości podmiotem, pozbawionym korzyści, jakie daje przynależność do dużej grupy korporacyjnej, co ma znaczenie w środowisku rynkowym coraz mniej sprzyjającym małym i średnim firmom. Sprzedaż oznacza więc możliwość długoterminowego rozwoju, zarówno dla CWS, jak i Kansai Helios.

Kansai Helios – jako część japońskiego koncernu Kansai Paint – jest obecnie jednym z najważniejszych graczy na światowym rynku farb. Obecnie firma stawia na rozwój swojego sektora farb proszkowych, kładąc przy tym nacisk na ekologię. Przejęcie CWS to ważny krok strategiczny na tej drodze, nie tylko pod kątem technologicznym, ale również ze względu na nowe kanały dystrybucyjne oraz możliwości produkcyjne i magazynowe.

Niemcy, USA, Polska i Dania

CWS posiada zakłady produkcji farb proszkowych w Düren (Niemcy) i Nowym Jorku (USA), prowadzi również produkcję żywic stałych (Düren) i żywic płynnych (Düren i Hamburg). Oprócz tego ma własne spółki handlowe w Polsce i Danii.

Źródło: Kansai Helios