a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent chemii ma nowego dyrektora ds. technologii

Producent chemii ma nowego dyrektora ds. technologii

Jeden z dużych koncernów chemicznych ma nowego dyrektora ds. technologii. Jako osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem ma on pokierować rozwojem technologicznym firmy zgodnie z celami w zakresie zrównoważonego rozwoju i założeniami finansowymi.

Fot. arch. Nouryon

Stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora ds. technologii w firmie Nouryon objął Philip Clark. Dotychczas był on związany z koncernem 3M.

Imponujące doświadczenie

Clark jest obecnie odpowiedzialny za globalne strategie technologii i innowacji Nouryon, zgodne z celami firmy w zakresie finansów i zrównoważonego rozwoju. Jak komentuje Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon:

Philip wniesie wiele do naszego zespołu. Dołącza do nas z imponującym doświadczeniem kierowniczym i osiągnięciami w zakresie innowacji na szczeblu międzynarodowym. Jego skoncentrowane na kliencie zamiłowanie do innowacji na różnych rynkach i obszarach aplikacji będzie kluczowe na naszej drodze do realizacji ambitnych planów rozwoju. Cieszymy się na jego wkład.

Dotychczas Philip Clark pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora technicznego oddziału 3M Automotive and Aerospace Solutions. Ma ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie rozwoju technologii i komercjalizacji produktów. W trakcie swojej kariery żył i pracował w USA oraz Korei Południowej.

Doktorat na Harvardzie

Nowy dyrektor ds. technologii Nouryon należy do Innovation and Digital Transformation Institute oraz Product and Services Leadership Council w ramach think thanku Conference Board. Posiada tytuł doktorski z chemii fizycznej na Uniwersytecie Harvarda, ukończył również chemię i biologię na Bates College.

Źródło: Nouryon