a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePrzejęcie włoskiego producenta farb w aerozolu

Przejęcie włoskiego producenta farb w aerozolu

Kolejne przejęcie na europejskim rynku farb dotyczy sektora aerozoli. Włoski producent przejdzie w ręce katalońskiej grupy Briolf.

Fot. suju-foto / pixabay.com

Grupa Briolf, skupiająca kilka firm specjalizujących się w produkcji specjalistycznej chemii, ogłosiła przejęcie 100% akcji Areco Italia – włoskiego producenta farb w aerozolu.

Kluczowy sektor

Areco Italia to firma z siedzibą w Abbiategrasso w Lombardii, która może się poszczycić ponad 50 latami doświadczenia. Zarząd Briolf komentuje transakcję następująco:

Podjęliśmy ważny ilościowy i jakościowy krok naprzód, ponieważ zapewnia on nam znaczny rozwój biznesowy w sektorze, który uważamy za kluczowy. Równocześnie jest dowodem naszego zaangażowania w dywersyfikację sektorową i geograficzną – centralny element naszego filozofii korporacyjnej.

Areco produkuje farby w aerozolu dla różnych obszarów zastosowania – zarówno dla dekoracji, jak i branży DIY oraz przemysłowej. Decyzja o przejęciu firmy to element szerszej strategii różnicującej ofertę Briolf, która ma zabezpieczyć katalońskiego producenta przed trudnościami spowodowanymi różnymi cyklami ekonomicznymi na rynku.

Spodziewane przychody

Dzięki transakcji Briolf ma włączyć przychody ze sprzedaży zgodnie z progozami na rok 2022 przekraczające 31 mln €. Po włączeniu Areco grupa spodziewa się zamknięcia roku ze wzrostem organicznym ponad 20% oraz osiągnięcia przychodów ze sprzedaży na poziomie 220 mln €.

Źródło: Briolf