a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishZbalansowana biomasa wkracza na rynek lakierów samochodowych

Zbalansowana biomasa wkracza na rynek lakierów samochodowych

Lakiery otrzymywane metodą zbalansowanej biomasy ruszają na podbój świata. Najnowszy tego typu lakier samochodowy OEM zaprezentował w Chinach jeden z chemicznych gigantów.

Fot. arch. BASF

W Chinach zadebiutował lakier bazowy BASF ColorBrite® Airspace Blue ReSource. Produkt posiada certyfikat REDcert² potwierdzający zbalansowane podejście do biomasy. Wcześniej, w maju tego roku, lakier zaprezentowany został na rynku w Europie.

O 20% niższy ślad węglowy

Dzięki swojej formule innowacyjny lakier BASF umożliwia redukcję o około 20% śladu węglowego produktu. Jak mówi Jack Zou, wiceprezes oddziału Automotive OEM Coatings Solutions Asia Pacific, BASF:

Zastąpienie surowców kopalnych odnawialnymi materiałami w ramach naszego podejścia zbalansowanej biomasy symbolizuje naszą deklarację wsparcia klientów w zakresie realizacji celów związanych z emisją dwutlenku węgla – przy równoczesnej dbałości o wysoką jakość i wytrzymałość produktu. Certyfikat obejmujący nasze zakłady w Chinach potwierdza nasze zaangażowanie jako lidera branży w obszarze zrównoważonego rozwoju i innowacji.

Jack Zou dodał, że koncern liczy na współpracę z producentami OEM w Chinach, by razem mogli budować efektywną z punktu widzenia surowców i neutralną węglowo przyszłość.

Podstawowy produkt chemiczny z odnawialnych surowców

W ramach metody zbalansowanej biomasy odnawialne surowce są wykorzystywane w fabryce do otrzymania podstawowego produktu chemicznego. REDcert² zaś to certyfikat potwierdzający zrównoważone wykorzystanie biomasy – otrzymanie go jest gwarancją, że producent zastąpił wystarczającą ilość surowców kopalnych odnawialnymi, by produkt mógł być sprzedawany jako zrównoważony z punktu widzenia biomasy.

Źródło: BASF