a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweDwa razy więcej żywic poliestrowych w Indiach

Dwa razy więcej żywic poliestrowych w Indiach

Indie stają się jednym ze strategicznych rynków dla branży farb proszkowych. W związku z tym jeden z europejskich producentów postanowił podwoić produkcję żywic dla farb proszkowych w swoim tamtejszym zakładzie.

Fot. arch. Arkema

Zwiększenie produkcji swoich żywic poliestrowych w zakładzie w Navi Mumbai w Indiach ogłosiła firma Arkema. Krok ten ma wzmocnić jej pozycję na globalnym rynku farb proszkowych, ale również wesprzeć rozwój produktów o bardzo niskiej zawartości LZO.

Kluczowa technologia

Arkema zainwestowała w fabrykę w Navi Mumbai na początku roku 2019. Chciała w ten sposób dotrzeć do szerszego grona klientów na światowym rynku ze swoimi wysokiej jakości, zrównoważonymi produktami o niskiej emisji LZO. Jak mówi Neil Tariq, globalny dyrektor biznesowy oddziału Coating Resins:

Indie to ważny rynek zarówno dla branży farb proszkowych, jak i dla nas, firmy Arkema. Jesteśmy pierwszym międzynarodowym liderem sektora żywic do farb proszkowych, który podjął znaczące inwestycje w tym regionie. Powłoki proszkowe to nie generujące wielu odpadów, wolne od rozpuszczalników i wytrzymałe rozwiązanie, dzięki czemu stają się one kluczową technologią z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju naszych klientów i partnerów.

Większa produkcja żywic Arkemy w fabryce w Navi Mumbai będzie dużym wsparciem przede wszystkim dla klientów z branży transportowej, samochodowej, sprzętu AGD, meblarskiej oraz infrastruktury sportowej. Zakład jest również wyposażony w laboratorium, w którym rozwijane są nowe technologie oraz które zapewnia wsparcie techniczne klientom w regionie.

Dwa razy więcej żywic Reafree®

Jak podaje producent, podwojona zostanie produkcja żywic Reafree®. To produkt, który umożliwia łatwą formulację przyjaznych środowisku farb proszkowych o niskiej zawartości LZO, które charakteryzują się również dużą wytrzymałością.

Źródło: Arkema