REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby dekoracyjne do 2020 – raport Freedonia Group

Co czeka rynek farb dekoracyjnych w najbliższych trzech latach? Czy sytuacja sprzyja budowaniu i remontowaniu? I który rodzaj farb będzie się cieszył rosnącą popularnością? O tym – w najnowszym raporcie The Freedonia Group.

farby dekoracyjne raport The Freedonia Group

Fot. UnitedSoybeanBoard / Foter.com / CC BY 2.0

Zgodnie z przewidywaniami analityków The Freedonia Group zapotrzebowanie na farby do wnętrz w najbliższych latach będzie rosło w tempie 2,9% rocznie. Oznacza to, że w 2020 roku sięgnie już nieco ponad 2 mld litrów.

Wzrost ten jest spowodowany zarówno rozwojem budownictwa, jak i rosnącą sprzedażą już wybudowanych domów i mieszkań. Warunki finansowe poprawiają się, sytuacja na rynku jest stabilna, toteż klienci również czują się bardziej pewni siebie i więcej inwestują, kupują i remontują.

Najchętniej wybierane – farby z połyskiem

Farby dekoracyjne możemy oczywiście podzielić na różne grupy produktów. Wśród nich znajdują się m.in. farby z wysokim połyskiem i półpołyskiem, farby o matowym wykończeniu czy też farby gruntujące.

Jak zapowiadają analitycy, najszybciej rozwijającym się sektorem rynku będą farby z połyskiem i półpołyskiem – do roku 2020 zapotrzebowanie na nie będzie rosło w tempie 3,3% rocznie. Skąd to zainteresowanie? Wykazują one większą wytrzymałość, odporność na zarysowania i zmywalność niż farby o matowym wykończeniu.

Matowe wykończenie – niedrogie i ekologiczne

Nie oznacza to jednak, że matowe powłoki malarskie pójdą zupełnie w odstawkę. Tego typu farby stanowią bowiem niedrogie, efektywne rozwiązanie dla powierzchni, które nie są narażone na zarysowania i uszkodzenia (np. sufity). Zaleca się je także z jeszcze jednego względu – w ich przypadku łatwiej jest uzyskać przyjazny środowisku produkt, o niskiej zawartości LZO.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA