REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel nie połączy się z PPG

AkzoNobel odrzucił ofertę PPG, dotyczącą połączenia obu firm. Propozycja wyszła wyłącznie od amerykańskiego producenta i, jak uznał zarząd AkzoNobel, nie odpowiada ona wartości koncernu.

AkzoNobel PPG Specialty Chemicals

Fot. jdn2001cn0 / pixabay.com

Obecnie zarząd AkzoNobel planuje restrukturyzację firmy. Zamierza m.in. zwiększyć niezależność swojego oddziału Specialty Chemicals. Zastanawia się nad różnymi formami własności, rozważając między innymi – ale nie ograniczając się do tej opcji – całkowite uniezależnienie biznesu.

Oddział Specialty Chemicals AkzoNobel, który w roku 2016 osiągnął przychody na poziomie 4,8 mld €, posiada obecnie silną pozycję na rynku – oferuje szereg innowacyjnych technologii i produktów dla wielu gałęzi gospodarki, m.in. budownictwa, przemysłu i dóbr konsumpcyjnych. Koncern podjął decyzję o odłączeniu oddziału, aby pozwolić mu lepiej się rozwijać.

W tym okresie, kiedy ważą się dalsze losy firmy, koncern PPG złożył jej, wedle jego zapewnień, lukratywną propozycję połączenia obu przedsiębiorstw. Zaoferowana kwota, 21 mld €, nie zadowoliła jednak zarządu AkzoNobel. W oficjalnym komunikacie holenderski producent podaje, że „propozycja PPG wyraźnie nie odpowiada wartości koncernu AkzoNobel i nie zainteresowała udziałowców”. Obawia się także o stabilność międzynarodowej struktury firmy oraz miejsca pracy. Obszerną wypowiedź na ten temat znajduje się na stronie AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA