a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiFarby architektoniczne do 2019 – raport IRL

Farby architektoniczne do 2019 – raport IRL

W swoim najnowszym raporcie na temat rynku farb architektonicznych IRL bierze pod lupę 21 krajów z różnych części świata. Prognozy są optymistyczne.

farby architektoniczne

Fot. Unsplash / pixabay.com

Raport zawiera szczegółowe informacje na temat wartości oraz ilości sprzedanych na świecie farb dla architektury. Punktem wyjścia był rok 2014 – sprzedano wówczas na świecie 27 mln ton farb o wartości 61 mld $. Zgodnie z przewidywaniami analityków w roku 2019 ilość ta wzrośnie do 33 mln ton.

Wśród analizowanych krajów znalazła się również Polska. Inne europejskie państwa o których mowa w raporcie to Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Turcja oraz Rosja. Poza tym w zestawieniu znalazły się trzy kraje z Bliskiego Wschodu i Afryki (Arabia Saudyjska, RPA oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie), pięć azjatyckich (Chiny, Indie, Indonezja, Japonia i Korea Południowa) oraz pięć z obu Ameryk (Argentyna, Brazylia, Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone).

Pod względem wartości sprzedanych farb wśród regionów świata dominuje Azja, mimo że obowiązują tam znacznie niższe średnie ceny w porównaniu z rynkami zachodnimi. Na dalszych miejscach znajdują się Ameryka Północna, Europa Zachodnia i Europa Wschodnia.

Większość dochodów generują farby winyl/styren/VAE, drugie miejsce zajmują natomiast czyste akrylowe. Między tymi dwiema grupami produktów istnieje duża różnica cen – te drugie są dużo droższe, a ich ceny w ostatnim czasie dodatkowo rosną. Dlatego też mimo że ich udział ilościowy w całości sprzedawanych na świecie farb architektonicznych jest stosunkowo niewielki, stanowią one duży procent całej sprzedaży pod względem wartości.

Źródło: pcimag.com