a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePotwierdzone: AkzoNobel kupi Industrial Coatings BASF

Potwierdzone: AkzoNobel kupi Industrial Coatings BASF

To już potwierdzone – doszło do ostatecznego porozumienia w sprawie zakupu przez AkzoNobel oddziału farb przemysłowych Industrial Coatings BASF. W ręce holenderskiego koncernu przejdą technologie, patenty i znaki firmowe oraz dwie fabryki – w Wielkiej Brytanii i RPA.

AkzoNobel Industrial Coatings BASF

AkzoNobel podkreśla, że przejęcie farb przemysłowych BASF pomoże mu wzmocnić swoją pozycję
na rynku powłok typu coil coating. Fot. arch. BASF Coatings GmbH

Cena zaproponowana przez AkzoNobel i zaakceptowana przez BASF to 475 mln €. Transakcja ma zostać zamknięta w drugiej połowie roku, po konsultacjach z przedstawicielami pracowników i po spełnieniu wszystkich warunków zamknięcia.

Oddział Industrial Coatings BASF w roku 2015 osiągnął przychód na poziomie 300 mln €. Wytwarza produkty o różnym przeznaczeniu, m.in. powłoki typu coil coatings, folie na meble, farby ochronne dla energetyki wiatrowej i do ogólnych zastosowań przemysłowych.

Jak wyjaśnia prezes AkzoNobel Ton Büchner, krok ten wzmocni pozycję firmy na przyszłościowym rynku powłok coil coating, zaś zakupiony oddział doskonale wpisze się w jej działalność i pomoże wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. BASF natomiast zamierza skoncentrować się na swoich największych i najważniejszych sektorach – lakierach samochodowych OEM oraz renowacyjnych, a także farbach dekoracyjnych (które reprezentuje m.in. marka Suvinil w Brazylii).

Źródło: AkzoNobel, BASF