a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaFarba wodna do drewna tak dobra jak rozpuszczalnikowe

Farba wodna do drewna tak dobra jak rozpuszczalnikowe

Jeden z dużych wytwórców farb wprowadził do sprzedaży nowy produkt do drewna. Zapewnia on powtarzalną jakość niezależnie od warunków i śmiało może konkurować z farbami rozpuszczalnikowymi.

Fot. jessebridgewater / pixabay.com

Nową technologię wprowadziła na rynek firma Sherwin-Williams. SHER-WOOD Environmentally Adaptive (EA) Hydroplus to rewolucyjna wodorozcieńczalna farba do drewna, która sprawdza się w różnych warunkach i jest wolna od mankamentów typowych dla produktów na bazie wody.

Wyczekiwany produkt

Nowy produkt to system akrylowy dostępny w wersji transparentnej oraz pigmentowanej, powstały z myślą o producentach szafek kuchennych, mebli oraz drewnianych elementów budowlanych. Jak mówi Kevin ONeill, dyrektor ds. marketingu w Sherwin-Williams Industrial Wood:

Obserwujemy dziś ogromne zapotrzebowanie na produkty wodorozcieńczalne, które sprawdzą się w różnych warunkach środowiskowych. Nasi klienci pytali o rozwiązanie takie jak EA Hydroplus – naszym celem było dostarczenie technologii, która chroni równie skutecznie w gorący, jak i zimny dzień, w suchym i wilgotnym otoczeniu, zapewniając wytwórcom mebli i stolarki optymalny proces produkcji.

Jak zapewnia Sherwin-Williams, nowa powłoka może być aplikowana natryskowo na powierzchniach pionowych bez ryzyka zacieków, co dla producentów mebli oznacza większą efektywność produkcji. Równocześnie posiada wszystkie zalety farb wodorozcieńczalnych, takie jak niska zawartość LZO, brak ograniczeń dotyczących czasu przydatności do użycia, łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń oraz bezpieczniejsze przechowywanie i transport.

Jakość i estetyka

Kevin ONeill podkreśla, że EA Hydroplus to produkt, który zmienia oblicze farb wodorozcieńczalnych. Jego testy w bardzo zróżnicowanych warunkach potwierdziły, że wykazuje on niezmienne właściwości oraz godną zaufania jakość, a do tego przewyższa dostępne na rynku produkty pod względem pięknego, gładkiego wykończenia.

Źródło: coatingsworld.com