a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweFarba przeciwporostowa z certyfikatem DNV

Farba przeciwporostowa z certyfikatem DNV

Flagowy produkt przeciwporostowy europejskiego producenta zdobył ważny certyfikat. To dowód na to, jak ważną rolę odgrywa wyróżniona farba na drodze do dekarbonizacji branży.

Fot. arch. Hempel

Oparta na silikonie powłoka Hempaguard X7 firmy Hempel została doceniona przez niezależny ośrodek. Swój certyfikat przyznało jej towarzystwo DNV.

Potwierdzenie jakości

Od roku 2013 Hempaguard zapewnia ochronę przeciwporostową statkom na całym świecie, pomagając ograniczyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Certyfikat DNV stanowi dodatkowe potwierdzenie jakości farb Hempel dla klientów firmy. Jak komentuje Alexander Enström, wiceprezes wykonawczy i dyrektor oddziału Marine w Hempel A/S:

W Hempel wiemy od dawna, że Hempaguard wyróżnia się na rynku za sprawą doskonałej wydajności oraz korzyści środowiskowych, pomagając naszym klientom ograniczyć koszty i poprawić warunki finansowe. Ocena i weryfikacja dokonana przez DNV jest dla nas jednak ważnym osiągnięciem, które zwiększa wiarygodność niezrównanej jakości Hempaguard.

Za sprawą ambitnych celów w zakresie dekarbonizacji, ustanowionych w 2023 roku przez Międzynarodową Organizację Morską, produkty Hempaguard cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Weryfikacja DNV potwierdza ich skuteczność pod kątem dekarbonizacji branży.

4000 zabezpieczonych statków

Eksperci DNV stwierdzili, że farby z linii Hempaguard pozwalają zaoszczędzić do 20% paliwa i osiągnąć poprawę spadku średniej prędkości o 1,4%. Alexander Enström dodaje:

Zainteresowanie klientów potwierdza, że zastosowanie naszych rozwiązań przeciwporostowych premium robi różnicę. W ostatnim czasie osiągnęliśmy kolejny ważny krok milowy: ponad 4000 aplikacji powłok Hempaguard na świecie – a pod względem emisji dwutlenku węgla efekt porównywalny z usunięciem ze światowych dróg 5 125 978 samochodów.

Zaledwie dwa lata temu firma świętowała 3000 statków zabezpieczonych farbami Hempaguard. Widać więc, że zainteresowanie flagowym produktem Hempel bardzo szybko rośnie.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie