a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe„Experiment 150” – film na 150. urodziny BASF

„Experiment 150” – film na 150. urodziny BASF

Z okazji 150. urodzin koncernu BASF powstał niezwykły dokument. Niemiecki reżyser Thomas Grube przez dwa lata towarzyszył przygotowaniom do wielkiego jubileuszu, a później samemu świętowaniu w różnych zakątkach świata.

Experiment 150 BASF

Reżyser filmu, Thomas Grube. Fot. arch. BASF

Thomas Grube dokumentował obchody 150. rocznicy powstania koncernu BASF od samego początku, czyli przygotowywania programu wydarzeń, aż po wielki finał – ceremonię w Ludwigshafen. Odwiedził 13 miast na czterech kontynentach, przeprowadził 130 wywiadów z pracownikami i ekspertami, co dało mu 180 godzin materiału filmowego. Z najciekawszych fragmentów reżyser zmontował 2-godzinny film, zatytułowany Experiment 150 – Co-creating for a sustainable future.

W oficjalnym pokazie filmu, który odbędzie się 24 czerwca w ramach Festiwalu Filmu Niemieckiego w Ludwigshafen, weźmie udział m.in. prezes BASF, dr Kurt Bock, a także goście ze świata polityki i biznesu oraz pracownicy koncernu. Oprócz tego film wyświetlony zostanie jeszcze w dwa festiwalowe dni – 27 czerwca i 1 lipca. Na każdym z tych dwóch pokazów dostępne będzie 400 miejsc. Bilety będzie można zakupić podczas festiwalu.

Experiment 150 BASF

Podczas kręcenia dokumentu w Szanghaju. Fot. arch. BASF

Źródło: BASF