Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

3. Dębicka Dziesiątka z Tikkurila

29 maja w Dębicy odbył się tradycyjny bieg na dystansie 10 kilometrów, sponsorowany przez firmę Tikkurila – Dębicka Dziesiątka z Tikkurila. Wydarzenie zorganizowane zostało już po raz trzeci, po raz pierwszy jednak wzięli w nim udział również niepełnosprawni.

O godzinie 10. wystartował Tikkurila Minimaraton, w ramach którego mali biegacze – najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 15 miesięcy! – pokonali dystans 50 m. Prócz tego zorganizowano biegi dla dzieci w kilku kategoriach wiekowych, w których wzięło udział 160 małych zawodników.

Bieg główny 3. Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila rozpoczął się natomiast o godz. 11. Po raz pierwszy wzięły w nim udział również osoby niepełnosprawne, które do pokonania miały odcinek 5 km. Mimo panującego tego dnia upału biegacze dzielnie walczyli ze swoimi słabościami.

Spośród mężczyzn najlepszy okazał się Grzegorz Czyż, który ukończył bieg w czasie 33 minuty i 22 sekundy. W grupie kobiet natomiast pierwsze miejsce zajęła Monika Smutek z wynikiem 42 minuty i 19 sekund. Na wyróżnienie zasłużył również najstarszy, bo 70-letni uczestnik wydarzenia – Adam Szajda – który ukończył bieg z czasem 58 minut i 6 sekund.

Źródło: Tikkurila