a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery samochodowe refinish do 2021 – raport

Lakiery samochodowe refinish do 2021 – raport

Firma Allied Market Research przyjrzała się światowemu rynkowi lakierów samochodowych do napraw. Zgodnie z jej przewidywaniami w roku 2021 rynek ten będzie już wart…

lakiery samochodowe refinish raport

Fot. ATMDepot / pixabay.com

…11,3 mld $. Oznacza to, że w latach 2015-2021 będzie rósł w stabilnym tempie 6,3% rocznie. Obecnie połowa dochodów pochodzi ze sprzedaży produktów rozpuszczalnikowych, jednak do roku 2020 udział lakierów wodorozcieńczalnych zdecydowanie się zwiększy – będą one najszybciej rozwijającym się segmentem rynku.

Tym, co napędza sprzedaż lakierów typu refinish, są nowe technologie, rosnące dochody oraz umocnienie rynku pojazdów używanych. Prócz tego znaczenie ma z pewnością rosnąca liczba stłuczek samochodowych oraz moda na personalizowanie pojazdów (zwłaszcza w Chinach, Indiach i Brazylii). Rozwój rynku wstrzymuje za to szkodliwe działanie produktów rozpuszczalnikowych i ograniczające ich stosowanie regulacje prawne oraz zmienne ceny surowców, stąd też zwrot ku lakierom wodorozcieńczalnym.

Oprócz prognoz eksperci Allied Market Research podali kilka informacji na temat obecnego stanu rynku. W roku 2014 największym jego segmentem (33%) były powłoki bazowe refinish. Razem z lakierami nawierzchniowymi były one źródłem ponad połowy dochodów rynku. Najczęściej stosowaną żywicą był natomiast poliuretan.

Największym lokalnym rynkiem jest Azja, a w roku 2014 rejon Azji i Pacyfiku razem z Ameryką Północną miały w sumie udział 62%. Czołowi gracze na rynku to Axalta Coating Systems, BASF, Kansai Paint, AkzoNobel, PPG Industries, Nippon Paints oraz Matrix System Automotive Finishes.

Raport Allied Market Research ukazał się pod tytułem Automotive Refinish Coatings Market.

Źródło: pcimag.com