a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiEuropejski dostawca chemii zwiększa wpływy na świecie

Europejski dostawca chemii zwiększa wpływy na świecie

Jeden z europejskich dostawców specjalistycznej chemii w ostatnim czasie nie próżnuje. Pod koniec roku ogłosił duże przejęcie na rynku w Australii i Nowej Zelandii oraz nową współpracę dystrybucyjną we Francji i krajach Beneluksu.

Auckland. Fot. jawajeziorski / pixabay.com

Firma Azelis w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. Po otwarciu nowego oddziału w Bangladeszu przyszedł czas na przejęcie Chemiplas Agencies – jednego z najważniejszych dystrybutorów specjalistycznej chemii w Australii, Nowej Zelandii i Oceanii – oraz rozszerzenie współpracy z Sun Chemical na europejskim rynku.

Przejęcie i współpraca

Chemiplas – nowy nabytek Azelis – to przedsiębiorstwo powstałe w 1976 roku, zatrudniające ponad 100 osób i jako dystrybutor specjalistycznej chemii, surowców oraz dodatków obsługujące ponad 1900 firm. Oprócz siedziby w Auckland posiada również sześć innych biur w Australii i Nowej Zelandii. Transakcja przejęcia ma zostać zamknięta przed końcem pierwszego kwartału 2023.

Rozszerzenie współpracy dystrybucyjnej z Sun Chemical od 1 stycznia tego roku dotyczy natomiast Francji i krajów Beneluksu. W ramach niego portfolio Azelis zasilą przede wszystkim pigmenty Sun Chemical dla sektora CASE (coatings, adhesives, sealants, elastomers) – w tym pigmenty zakupione przez Sun Chemical / DIC Corporation od BASF w 2021 roku.

Na drodze do pozycji lidera

Obydwa posunięcia dowodzą, że Azelis stara się zwiększyć wpływy w różnych zakątkach świata. Przejęcie Chemiplas dr Hans Joachim Müller, dyrektor generalny Azelis, komentuje następująco:

Ta transakcja to kolejny dowód na to, jak silnie angażujemy się w rozwój naszej firmy w regionie Azji i Pacyfiku. To również kamień milowy na drodze realizacji naszej wizji, by stać się liderem rynku w Australii i Nowej Zelandii.

Z kolei Christian Pflesser, dyrektor segmentu rynkowego AM&A EMEA w Azelis, komentując rozszerzenie współpracy z Sun Chemical, podkreśla, że to krok ważny nie tylko z punktu widzenia łańcucha dostaw, ale również pozycji lidera w branży.

Źródło: Azelis