a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneEuropejscy CEO wspierają unijne Fit for 55

Europejscy CEO wspierają unijne Fit for 55

W związku z Fit for 55, nowym pakietem legislacyjnym Unii Europejskiej, europejscy dyrektorzy generalni wydali specjalne zalecenia. Skupieni w ramach Inicjatywy Europejskich CEO dyrektorzy m.in. AkzoNobel, Philipsa i Volkswagena pomagają walczyć ze zmianami klimatycznymi.

Europejscy CEO Fit for 55

Fot. arch. AkzoNobel

Już jutro Unia Europejska zaprezentować ma swój nowy pakiet legislacyjny Fit for 55. W związku z tym Inicjatywa Europejskich CEO (ang. European CEO Alliance) wydała zalecenia, poprzez które wspierać będzie ambitny program na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Współpraca jest kluczowa

W trakcie spotkania w Paryżu w ramach wsparcia nowego pakietu legislacyjnego UE członkowie Inicjatywy zaproponowali m.in. wysłanie silnego sygnału cenowego w związku z emisją dwutlenku węgla oraz przyspieszenie działań na rzecz dekarbonizacji mobilności i transportu, budynków i systemów energii. Jak komentuje jeden z członków Inicjatywy – dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker:

Współpraca jest kluczowa, jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi, budowanie odporności gospodarczej i zapewnienie o sukcesie unijnego Zielonego Ładu. W ramach Inicjatywy Europejskich CEO będziemy nadal wspólnie działać, by przyspieszyć wdrożenie przyjaznych środowisku rozwiązań i technologii w sektorze budowlanym – jednym z kilku krytycznych obszarów projektowych.

Prezes dodał, że AkzoNobel jest na doskonałej drodze do zrealizowania swojego celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla do połowy do roku 2030. Ogłosił, że dzięki przyspieszeniu całego procesu firma będzie już dysponowała w 100% odnawialną energią w krajach UE do roku 2022.

Inicjatywa dwunastu

Inicjatywa Europejskich CEO powstała w roku 2020. Tworzy ją 12 dyrektorów, reprezentujących firmy z branży energetycznej, transportowej oraz technologicznej: Björn Rosengren (ABB), Thierry Vanlancker (AkzoNobel), Francesco Starace (ENEL), Leonhard Birnbaum (E.ON), Börje Ekholm (Ericsson), Henrik Henriksson (H2GreenSteel), Ignacio Galán (Iberdrola), Frans van Houten (Philips), Christian Klein (SAP), Christian Levin (Scania), Jean-Pascale Tricoire (Schneider Electric) oraz Herbert Diess (Volkswagen).

Źródło: AkzoNobel