a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAllnex kupiony przez PTT Global Chemical z Tajlandii

Allnex kupiony przez PTT Global Chemical z Tajlandii

Firma Allnex, europejski producent specjalistycznej chemii, przejdzie w ręce PTT Global Chemical Public Company z siedzibą w Tajlandii. Nowy właściciel ma jej ułatwić rozszerzenie obecności w regionie Azji i Pacyfiku.

Allnex PTT Global Chemical

Fot. arch. Allnex

Allnex specjalizuje się w żywicach i dodatkach. W swojej ofercie ma m.in. żywice do farb proszkowych, żywice utwardzane energią, żywice wodorozcieńczalne, dodatki i środki sieciujące do zastosowania na drewnie, metalu, tworzywach sztucznych i innych podłożach. Dotychczas firma należała do Advent International.

Świetne warunki do rozwoju

Przejście w ręce PTT Global Chemical da Allnexowi możliwość umocnienia swojej pozycji na rynkach rozwijających się, głównie w rejonie Azji i Pacyfiku. Europejski producent będzie również służyć nowemu właścicielowi swoimi przyjaznymi środowisku technologiami. Jak komentuje Miguel Mantas, dyrektor generalny firmy Allnex:

Jesteśmy dumni, że udało nam się uczynić z Allnexu globalnego gracza oraz wdzięczni spółce Advent za silne wsparcie i doskonałą współpracę w ostatnich latach. By umocnić naszą pozycję na rynku, nadal będziemy inwestować w innowacyjne technologie i starać się rozszerzyć obecność w regionie APAC. Ze swoimi zasobami, branżową siecią i ekspertyzą PTT Global Chemical stworzy nam świetne warunki, by uczynić kolejne kroki w rozwoju naszego biznesu.

Spółka Advent kupiła Allnex, dawny oddział żywic Cytec Industries, osiem lat temu. W ciągu tych lat zainwestowała w niego duże środki – jak podaje, ponad 1,5 mld €. W 2016 roku kupiła Nuplex, kolejnego producenta żywic, i dokonała połączenia tych dwóch firm.

Spółka z listy Fortune Global 500

PTT Global Chemical to spółka z listy Fortune Global 500. Przejęcia dokonała należąca do niej firma GC. Specjalizuje się ona w produktach petrochemicznych dla branż takich jak opakowaniowa, tekstylna i samochodowa. Transakcja ma zostać zamknięta w ostatnim kwartale tego roku.

Źródło: Allnex, european-coatings.com