REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta przejmuje brytyjską firmę U-POL

Koncern Axalta Coating Systems doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia spółki U-POL Holdings Limited. To brytyjski wytwórca produktów naprawczych i wykończeniowych, m.in. dla branży samochodowej.

Axalta Coating Systems U-POL

Fot. NenadDjokic / pixabay.com

U-POL to firma założona w roku 1948 w Wielkiej Brytanii, dysponująca zakładem produkcyjnym i laboratorium rozwojowo-badawczym w Wellingborough. Specjalizuje się głównie w produktach do napraw samochodowych oraz akcesoriach.

Komplementarna oferta

W ofercie U-POL znajdują się m.in. lakiery, wypełniacze, aerozole, kleje oraz środki związane z użyciem farby. Jak komentuje Robert Bryant, dyrektor generalny Axalta CS:

Axalta to światowy lider w sektorze powłok naprawczych i wykończeniowych klasy premium. Wiedza ekspercka U-POL w dziedzinie akcesoriów wykończeniowych i powłok ochronnych doskonale współgra z działalnością Axalty, a do tego pozwoli nam rozszerzyć zasięg rynkowy na ważny i rosnący sektor ekonomicznych wykończeń głównego nurtu oraz rynek wtórny DYI. Dostrzegamy też potencjał technologii U-POL pod kątem niezagospodarowanych jeszcze obszarów rynku, takich jak powłoki dla mobilności.

Produkty U-POL dostępne są w ponad 100 krajach pod markami takimi jak Raptor®, Dolphin®, czy Gold™. Axalta pomoże spółce dodatkowo się rozwinąć, użyczając własnych kanałów sprzedaży i dystrybucji.

Zamknięcie jeszcze w tym roku

Nowy nabytek został kupiony od Graphite Capital Management LLP oraz innych udziałowców i kosztował Axaltę 428 mln £. Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w drugiej połowie tego roku.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA