a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta przejmuje brytyjską firmę U-POL

Axalta przejmuje brytyjską firmę U-POL

Koncern Axalta Coating Systems doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia spółki U-POL Holdings Limited. To brytyjski wytwórca produktów naprawczych i wykończeniowych, m.in. dla branży samochodowej.

Axalta Coating Systems U-POL

Fot. NenadDjokic / pixabay.com

U-POL to firma założona w roku 1948 w Wielkiej Brytanii, dysponująca zakładem produkcyjnym i laboratorium rozwojowo-badawczym w Wellingborough. Specjalizuje się głównie w produktach do napraw samochodowych oraz akcesoriach.

Komplementarna oferta

W ofercie U-POL znajdują się m.in. lakiery, wypełniacze, aerozole, kleje oraz środki związane z użyciem farby. Jak komentuje Robert Bryant, dyrektor generalny Axalta CS:

Axalta to światowy lider w sektorze powłok naprawczych i wykończeniowych klasy premium. Wiedza ekspercka U-POL w dziedzinie akcesoriów wykończeniowych i powłok ochronnych doskonale współgra z działalnością Axalty, a do tego pozwoli nam rozszerzyć zasięg rynkowy na ważny i rosnący sektor ekonomicznych wykończeń głównego nurtu oraz rynek wtórny DYI. Dostrzegamy też potencjał technologii U-POL pod kątem niezagospodarowanych jeszcze obszarów rynku, takich jak powłoki dla mobilności.

Produkty U-POL dostępne są w ponad 100 krajach pod markami takimi jak Raptor®, Dolphin®, czy Gold™. Axalta pomoże spółce dodatkowo się rozwinąć, użyczając własnych kanałów sprzedaży i dystrybucji.

Zamknięcie jeszcze w tym roku

Nowy nabytek został kupiony od Graphite Capital Management LLP oraz innych udziałowców i kosztował Axaltę 428 mln £. Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w drugiej połowie tego roku.

Źródło: Axalta Coating Systems