REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Elektrownia wiatrowa BASF generuje już energię

Hollandse Kust Zuid – budowana obecnie elektrownia wiatrowa, której współwłaścicielem jest BASF – zaczęła z powodzeniem generować energię. Prąd pochodzący z 36 zainstalowanych dotychczas wiatraków dostarczany jest do holenderskiej sieci.

elektrownia wiatrowa BASF

Fot. arch. BASF

Choć elektrownia jest wciąż w fazie testów, pierwsze działające wiatraki produkują już energię. Jest ona dostarczana na ląd poprzez morską stację transformującą i trafia do holenderskiej sieci energetycznej.

Największa na świecie

Elektrownia Hollandse Kust Zuid znajduje się na Morzu Północnym, ok. 18–35 kilometrów do wybrzeża między Hagą a Zandvoort. Jej właścicielami są BASF, Vattenfall i Allianz.

Dotychczas zainstalowanych zostało 36 wiatraków. Zgodnie z planem elektrownia stanie się w pełni operacyjna w 2023 roku. Będzie wówczas największą powstałą bez dotacji elektrownią wiatrową na świecie, składającą się ze 140 wiatraków, o zdolności 1,5 GW.

Element strategii

Udział BASF w projekcie to jeden z elementów strategii koncernu, której celem jest przejście na „zieloną” energię. By koordynować działania w tym zakresie, firma kilka miesięcy temu stworzyła specjalny oddział BASF Renewable Energy.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA