a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiArkema przejmuje meksykańskie Polimeros Especiales

Arkema przejmuje meksykańskie Polimeros Especiales

Arkema ogłosiła przejęcie producenta wodorozcieńczalnych żywic Polimeros Especiales. Transakcja pomoże jej zdobyć silną pozycję na rynku meksykańskim.

Fot. arch. Arkema

Polimeros Especiales to prywatna meksykańska firma produkująca wysokiej jakości żywice wodorozcieńczalne o szerokim zakresie zastosowań – od farb dekoracyjnych przez tkaniny, kleje wrażliwe na ciśnienie oraz materiały budowlane. Producent zatrudnia 230 osób, a w 2021 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 40 mln $.

Wsparcie klientów i szersza oferta produktowa

Zakup wpisuje się w przyjętą przez Arkemę strategię rozbudowy oddziału Coating Solutions na rynkach rozwijających się oraz w sektorze rozwiązań o niskiej zawartości związków lotnych. Jak mówi Manuel Garcia, dyrektor generalny Arkemy w Meksyku:

Dzięki Polimeros Especiales Arkema zdobędzie lepszą pozycję na meksykańskim rynku, który doświadcza obecnie dynamicznego wzrostu. Przejęcie pozwoli nam nadal zapewniać klientom silne wsparcie oraz rozszerzyć lokalną ofertę produktową.

Neil Tariq, globalny dyrektor biznesu Arkema Coating Resins, dodaje, że firma Polimeros Especiales zdołała zbudować silne relacje z klientami oraz techniczny know-how. Arkema skorzysta również na jej dobrym zapleczu produkcyjnym oraz platformie logistycznej.

Produkty wodorozcieńczalne – ważna gałąź

Także zarząd Polimeros Especiales wyraził radość z połączenia sił z Arkemą, licząc, że razem rozwijać będą innowacyjne wodorozcieńczalne technologie dla przyjaznych środowisku żywic na dynamiczny rynek amerykański. Rozwiązania wodorozcieńczalne to ważna gałąź wolnych od rozpuszczalników produktów w ofercie Arkemy – obok systemów proszkowych, o wysokiej zawartości części stałych oraz sieciowanych UV lub EB.

Źródło: Arkema