a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEco+ czyli lakier z przetworzonych butelek

Eco+ czyli lakier z przetworzonych butelek

Eco+ to innowacyjny podkład opracowany przez firmę Nexa Autocolor, część koncernu PPG Industries. Jest to pierwszy na świecie produkt renowacyjny otrzymywany z granulatu PET, czyli z przetworzonych butelek i opakowań plastikowych.

Eco+ Nexa Autocolor

Fot. arch. Nexa Autocolor

Przyjazne środowisku rozwiązania kojarzą się zwykle ze znacznie gorszą jakością. Nie jest to jednak przypadek podkładu Eco+. Jak zapewnia producent, farba ta jest nie tylko ekologiczna, ale również bardzo wydajna i dobra jakościowo. Gwarantuje odporność na zacieki, jest delikatna, dzięki czemu można ją stosować nawet na wrażliwe podłoża, a prócz tego świetnie się prezentuje.

Surowcem do produkcji Eco+ są plastikowe butelki i opakowania po żywności. Zmielone i przetworzone w wysokiej jakości granulat PET stanowią podstawowy składnik tego ekologicznego podkładu. W przeciwnym razie byłyby skazane na wiele lat rozkładu na wysypisku, innowacyjna technologia Nexa Autocolor jest więc najlepszym przykładem na to, jak można podarować drugie życie produkowanym dziś masowo odpadom.

http://www.youtube.com/watch?v=y-zycalFf6Q

Źródło: Nexa Autocolor