REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Eco+ czyli lakier z przetworzonych butelek

Eco+ to innowacyjny podkład opracowany przez firmę Nexa Autocolor, część koncernu PPG Industries. Jest to pierwszy na świecie produkt renowacyjny otrzymywany z granulatu PET, czyli z przetworzonych butelek i opakowań plastikowych.

Eco+ Nexa Autocolor

Fot. arch. Nexa Autocolor

Przyjazne środowisku rozwiązania kojarzą się zwykle ze znacznie gorszą jakością. Nie jest to jednak przypadek podkładu Eco+. Jak zapewnia producent, farba ta jest nie tylko ekologiczna, ale również bardzo wydajna i dobra jakościowo. Gwarantuje odporność na zacieki, jest delikatna, dzięki czemu można ją stosować nawet na wrażliwe podłoża, a prócz tego świetnie się prezentuje.

Surowcem do produkcji Eco+ są plastikowe butelki i opakowania po żywności. Zmielone i przetworzone w wysokiej jakości granulat PET stanowią podstawowy składnik tego ekologicznego podkładu. W przeciwnym razie byłyby skazane na wiele lat rozkładu na wysypisku, innowacyjna technologia Nexa Autocolor jest więc najlepszym przykładem na to, jak można podarować drugie życie produkowanym dziś masowo odpadom.

Źródło: Nexa Autocolor

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA