REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe palety Valspar – kolory 2014

W roku 2014 Valspar proponuje na nowo zdefiniować naszą domową przestrzeń. Zenergy, Time Traveler i Yours Truly – oto trzy nowe palety kolorystyczne, które mają nam w tym pomóc.

Valspar

Fot. arch. Valspar

Nowe palety Valspar to wybór kolorów, które rządzą dziś w modzie, wystroju wnętrz i ogólnie pojętym stylu życia. Każdy z trzech zestawów tętni znaczeniem, nawiązuje do podstawowych, najważniejszych dla nas wartości, które od tej pory uwidaczniać się mają także w naszych wnętrzach. To triumf przeszłości, dawnych kultur i prostoty życia.

Zenergy jest odpowiedzią na dominującą w ostatnim czasie potrzebę upraszczania. Minimalistyczne barwy zawarte w tej palecie pozwalają nadać wnętrzu zrównoważony, ale i tętniący podskórną energią charakter. Dominują tu chłodne kolory – spokojne błękity i zielenie, a także lekkie, naturalne odcienie zestawione z ciemnymi, bardziej refleksyjnymi. Z tym kolorystycznym minimalizmem dobrze komponuje się drewno i proste kształty geometryczne.

Paleta Zenergy. Fot. arch. Valspar

Time Traveler jest, jak sama nazwa wskazuje, podróżą w przeszłość, aż do czasów plemiennych. Wykorzystuje motywy historyczne i prehistoryczne, zaczerpnięte z folkloru lub fantastyki, i z powodzeniem wprowadza je do nowoczesnego wystroju. To rodzaj współczesnego hołdu złożonego tradycji, połączenie starego z nowym. Paleta ta zawiera intensywne, bogate odcienie dla których wdzięcznym tłem są spokojne szarości.

Paleta Time Traveler. Fot. arch. Valspar

Yours Truly to wyraz pięknej niedoskonałości, która powstaje przy zderzeniu naszych marzeń i oczekiwań z rzeczywistością. Wszelkie owoce ludzkiej działalności noszą ślady omylności i niestabilności naszych rąk, ale właśnie to czyni je niepowtarzalnymi. Kolory z tej palety podkreślają osobisty charakter wnętrza, sprawiają, że wygląda ono jak efekt wielkiego, radosnego eksperymentu. Dominują kolory ziemi ożywione akcentami niebieskimi i zielonymi.

Paleta Yours Truly. Fot. arch. Valspar

Z okazji ogłoszenia trendów kolorystycznych na rok 2014 Valspar przygotował dodatkowe atrakcje dla swoich fanów na portalu Facebook . Od 14 do 16 stycznia trwa losowanie, w którym wygrać można galon farby – każdego dnia wylosowanych zostaje piętnastu szczęśliwców – zaś 23 stycznia odbędzie się czat na żywo z Sue Kim, specjalistką od koloru Valspar. W ten sposób będzie można ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące barw i ich zestawień.

Więcej na temat nowych palet na stronie Valspar Color Trends.

Źródło: coatingsworld.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA