a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweE-powłoki dla lotnictwa – PPG otwiera zakład we Francji

E-powłoki dla lotnictwa – PPG otwiera zakład we Francji

W Marly we Francji otwarty został nowy zakład PPG. W ramach pilotażowego programu będzie on zajmował się powlekaniem elektroforetycznym elementów dla lotnictwa.

e-powłoki dla lotnictwa PPG

Fot. arch. PPG

Podczas ceremonii otwarcia symboliczną wstęgę przecięli wspólnie Daniel Bencun, manager oddziału powłok dla lotnictwa w regionie EMEA, oraz Pascal Vanhamme, dyrektor oddziału PPG Marly.

W trakcie ceremonii zaprezentowano proces aplikacji podkładu Aerocron metodą powlekania elektroforetycznego oraz dyskutowano na temat obecnych osiągnięć i kolejnych kroków w rozwoju tej technologii. Mowa była również o oszczędnościach na paliwie, jakie przyniesie stosowanie na samolotach powłoki elektroforetycznej, którą charakteryzuje jednorodna grubość.

To druga tak duża inwestycja PPG w linię do aplikacji e-podkładu Aerocron. Pierwszy ośrodek zlokalizowany jest w pobliżu Pittsburga. Doskonałe właściwości antykorozyjne powłok elektroforetycznych PPG zostały już udowodnione w branży samochodowej i przemyśle. Producent zapewnia, że produkty z linii Aerocron sprawdzą się również w wymagającym przemyśle lotniczym.

Źródło: PPG