REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Siding winylowy – jak malować?

Winylowy siding, najpopularniejszy rodzaj elewacji w USA i Kanadzie, to jedna z najprostszych do pomalowania powierzchni. Aby jednak osiągnąć pożądany efekt, trzeba pamiętać o trzech podstawowych zasadach.

siding winylowy

Fot. Paint Quality Institute

Po pierwsze: przygotowanie powierzchni
Podczas gdy na przykład drewno wymaga czyszczenia, szlifowania, wypełniania ubytków, w przypadku sidingu wystarczy dokładne umycie. Czym? Wystarczy woda z mydłem. Kiedy już cały brud i pleśń zostaną usunięte, można przystępować do malowania.

Po drugie: dobra farba
Podstawa przy wszystkich pracach malarskich. Najlepiej, aby była to w 100% farba akrylowa. Tego typu produkt doskonale przylega do winylowych paneli, a prócz tego powstała powłoka jest elastyczna. W przypadku tego typu podłoża ma to duże znaczenie, bo winylowy siding ma skłonność do rozszerzania się pod wpływem temperatury.

Po trzecie: odpowiedni kolor
Niegdyś siding można było malować tylko na jasne i pastelowe kolory, ciemne groziły bowiem wypaczeniem paneli. Dziś jednak farby przeznaczone do malowania tego typu powierzchni zawierają pigmenty, które odbijają promieniowanie podczerwone i zapobiegają wypaczaniu, więc ciemniejsze kolory też są dostępne. Warto jednak przed zakupem dokładnie przeczytać etykietę i poradzić się ekspedienta.

Źródło: Paint Quality Institute

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA