a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDystrybucja poliuretanów w środkowej i wschodniej Europie

Dystrybucja poliuretanów w środkowej i wschodniej Europie

Dystrybutor specjalistycznej chemii podpisał nową umowę o dystrybucji poliuretanów amerykańskiego producenta. Obejmuje ona kraje Europy Środkowej i Europy Wschodniej.

Fot. Tumisu / pixabay.com

Mowa o dystrybutorze Safic-Alcan, który ogłosił rozszerzenie swojej współpracy z firmą DOW. Nowa umowa obejmuje Czechy, Słowację, Węgry, Rumunią, Bułgarię, Albanię, Serbię, Słowenię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Macedonię i Czarnogórę.

Niezawodność i szeroki zasięg

Produkty, które dystrybuowane będą w ramach nowej umowy, należą do linii Hyperlast™, Duramould™, Vorastar™, Diprane™, Voramer™, Tedistac™, Isostac™ oraz Specfil™. Są to poliuretany przeznaczone do wielu różnych zastosowań. Jak komentuje Francesca Pignagnoli, dyrektorka handlowa oddziału Southern and Western Europe Dow Polyurethanes:

Rozszerzenie umowy jest z naszej strony potwierdzeniem niezawodności oraz szerokiego zasięgu sieci Safic-Alcan. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom szybki dostęp do światowej klasy technologii Dow.

Również Philippe Cenreaud, dyrektor zarządzający Performance Products w Safic-Alcan, wyraził przekonanie, że rozszerzenie umowy jest potwierdzeniem udanej współpracy. Kamil Antoš, dyrektor ds. rozwoju biznesu w oddziale Polyurethanes Safic-Alcan podkreślił zaś, że elastomery i systemy przemysłowe Dow doskonale wpisują się w ofertę Safic-Alcan.

Kolejny sukces

Kamil Antoš zwrócił również uwagę na dynamiczny rozwój firmy w ostatnim czasie:

Podpisana właśnie umowa to kolejny sukces po udanym tegorocznym wejściu na hiszpański i portugalski rynek. Możemy się również pochwalić utrzymywanymi od dłuższego czasu współpracami w regionie Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich i krajów Beneluksu.

Źródło: Safic-Alcan