a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe25-letnia umowa na zakup odnawialnej energii

25-letnia umowa na zakup odnawialnej energii

Europejski koncern chemiczny podpisał dużą umowę na zakup odnawialnej energii. Dotyczy ona dostaw do budowanego obecnie zakładu produkcyjnego w Chinach.

Fot. geralt / pixabay.com

Koncern BASF podpisał 25-letnią umowę na zakup energii ze State Power Investment Corporation (SPIC). Dotyczy ona dostarczenia odnawialnej energii do zakładu Zhanjiang Verbund w Chinach, będącego obecnie w budowie.

Wzór zrównoważonej produkcji

W ramach umowy SPIC dostarczać będzie do fabryki BASF 1000 GWh odnawialnej energii rocznie. Dostawy rozpoczną się w 2025 roku i pochodzić będą przede wszystkim z morskich elektrowni wiatrowych i instalacji fotowoltaicznych w prowincji Guangdong w Chinach. Jak komentuje dr Markus Kamieth, członek zarządu wykonawczego BASF:

BASF podjął kolejny zdecydowany krok w kierunku realizacji swoich celów klimatycznych. Cieszymy się, wchodząc w tę długoterminową współpracę ze SPIC – jedną z największych na świecie firm dostarczających energię z instalacji fotowoltaicznych oraz przedsiębiorstwo nowej, czystej energii – na drodze do naszej emisji net zero w 2050 roku.

Dr Markus Kamieth dodał, że kiedy tylko budowa fabryki zostanie zakończona, obiekt będzie wzorem zrównoważonej produkcji. Znacząco przyczyni się również do zielonej transformacji branży chemicznej oraz do redukcji emisji dwutlenku węgla w Chinach.

Trzecia największa fabryka

Zakład Zhanjiang Verbund to największa do tej pory inwestycja BASF, kosztująca blisko 10 mld €. Będzie to trzecia największa fabryka koncernu na świecie – po obiektach w Ludwigshafen (Niemcy) i Antwerpii (Belgia).

Źródło: BASF