a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDwie okrągłe francusko-chińskie rocznice

Dwie okrągłe francusko-chińskie rocznice

Francuski producent obchodził w tym tygodniu dwie okrągłe rocznice dotyczące jego zakładu w Chinach. W uroczystościach z tej okazji wzięli udział zarówno przedstawiciele firmy, jak i lokalnych władz.

Fot. arch. Arkema

6 września Arkema świętowała dwie ważne rocznice związane ze swoją obecnością w Chinach. Pierwszy to 25-lecie fabryki w Changshu. Drugi – 10-lecie powstania na jej terenie ośrodka rozwojowo-badawczego.

Kluczowa pozycja w strategii rozwoju

Oprócz reprezentantów Arkemy w uroczystościach jubileuszowych udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, dyplomaci, ważni klienci, partnerzy, dziennikarze i pracownicy. Jak mówiła w swoim przemówieniu Julie Xiaoyu Zhang, prezeska oddziału Arkema Greater China:

Chiny to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek na świecie, zajmująca kluczową pozycję w strategii rozwoju grupy Arkema. Chiński oddział wygenerował w 2022 roku 15% sprzedaży całej firmy. Jesteśmy pewni dobrych prognoz dla tego rynku i niezmiennie realizujemy nasze lokalne ambicje.

Zhou Qindi, partyjny sekretarz komitetu miejskiego Changshu, pogratulował zakładowi Arkemy osiągnięć dokonanych na przestrzeni lat. Joan Valadou, konsul generalny Francji w Szanghaju, podkreślił natomiast, że Chiny i Francja mają długą historię współpracy w obszarze zaawansowanych materiałów. Jego zdaniem działalność Arkemy w Chinach jest inspiracją do dalszych wspólnych działań w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju.

Czysta energia i przyjazne środowisku powłoki

Od czasu powstania fabryki w Changshu w roku 1998 Arkema bezustannie inwestuje w zakład i jego wyposażenie, a równocześnie tworzy tu przestrzeń rozwoju młodych talentów. Obiekt zatrudnia obecnie blisko 1000 osób i specjalizuje się w produkcji środków przede wszystkim dla takich branż jak baterie litowe, czysta energia, przyjazne środowisku farby i powłoki, efektywne budownictwo, sport czy elektronika.

Źródło: Arkema