a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDyrektorka ds. technologii w europejskim koncernie

Dyrektorka ds. technologii w europejskim koncernie

Europejski producent stworzył w swojej firmie nowe dyrektorskie stanowisko. Obejmie je specjalistka o bogatym doświadczeniu biznesowym i w zakresie innowacji.

Emilie Barriau. Fot. arch. Hempel

Koncern Hempel ogłosił, że nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. technologii w firmie obejmie Emilie Barriau. Ponieważ innowacja jest kluczowym elementem strategii Double Impact przyjętej przez producenta, krok ten ma zapewnić, by stała się ona priorytetową wartością na najwyższych poziomach organizacji.

Z korzyścią dla całej branży farb

Emilie Barriau, z pochodzenia Francuzka, ma bogate doświadczenie w zarządzaniu i innowacji – przez 15 lat pracowała na różnych stanowiskach w oddziałach Transport, Metals i Electronics firmy Henkel, w 2021 dołączyła zaś do organizacji Ecolab. Posiada doktorat z chemii polimerów, uzyskany na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji w Niemczech. Jak komentuje świeżo upieczona dyrektorka ds. technologii Hempel:

Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Hempel jako dyrektorka ds. technologii – realizując misję innowacji w ramach organizacji firmy oraz łącząc działania oddziałów R&D, Sustainability oraz Procurement. Dzięki temu szybciej wypracowywać będziemy zrównoważone rozwiązania we współpracy z klientami, dostawcami i partnerami. W wyzwoleniu tego potencjału dostrzegam duże możliwości tworzenia wartości oraz wdrażania zróżnicowanych technologii, z korzyścią nie tylko dla naszych klientów, ale całej branży farb i powłok.

Michael Hansen, prezes i dyrektor generalny Hempel, wyraził radość, mogąc przywitać Emilie Barriau w zespole. Podkreślił, że dzięki swojej umiejętności nawiązywania kontaktów oraz dużej wiedzy biznesowej i skoncentrowaniu na kliencie doskonale pasować będzie do środowiska firmy. Dodał również, że stworzenie nowego stanowiska to element dążenia Hempel do wspierania kultury, w której liczy się kreatywne myślenie i przełomowe pomysły.

Przeprowadzka do Danii

Podczas swoich studiów i na różnych etapach kariery zawodowej Emilie Barriau mieszkała we Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Niemczech, gdzie przebywa obecnie. W najbliższych miesiącach przeprowadzi się do Danii, gdzie pracować będzie w siedzibie firmy Hempel.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie