a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDwie zmiany kierownicze w europejskim koncernie

Dwie zmiany kierownicze w europejskim koncernie

Jeden z europejskich producentów ogłosił zmiany na swoich stanowiskach kierowniczych. Koncern będzie mieć nowego dyrektora ds. finansów, a także stworzył nowe stanowisko, które usprawnić ma firmową transformację w kierunku bardziej efektywnego działania (m.in. poprzez cyfryzację).

Fot. TukTukDesign / pixabay.com

Zmiany w swoim zespole kierowniczym ogłosiła firma Hempel. Z dniem 1 czerwca 2023 stanowisko dyrektora ds. finansów oraz wiceprezesa wykonawczego finansów obejmie Peter la Cour Gormsen – obecnie dyrektor ds. finansów w GN Store Nord. Ponadto w koncernie powstało nowe stanowisko, dyrektor ds. transformacji i informacji oraz wiceprezes wykonawczy strategii cyfrowej i transformacji, które obejmie René Overgaard Jensen.

Cenne doświadczenie kierownicze

Peter la Cour Gormsen posiada bogate doświadczenie, zdobyte m.in. w trakcie dotychczasowej kariery w firmach Novo Nordisk, Novozymes oraz Chr. Hansen. Działał również w środowisku międzynarodowym, mieszkając i pracując w Stanach Zjednoczonych. Jak mówi Michael Hansen, prezes i dyrektor generalny Hempel:

Peter będzie doskonałym wsparciem w naszym zarządzie wykonawczym. Wniesie cenne doświadczenie kierownicze w globalnej sferze finansów oraz bogatą wiedzę z zakresu zarządzania międzynarodowego, finansów, IT oraz łańcucha dostaw. Cieszymy się, że możemy powitać go w zespole.

Również Peter la Cour Gormsen wyraził radość z nowego stanowiska oraz podkreślił, że bogata oferta Hempel dla sektora dekoracyjnego, morskiego, energetycznego i infrastruktury w połączeniu z działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz w służbie społeczeństwa poprzez Fundację Hempel są bardzo inspirujące.

Peter la Cour Gormsen. Fot. arch. Hempel

Na stanowisku dyrektora ds. finansów Peter la Cour Gormsen zastąpi Larsa Jønstrupa Dollerupa, który postanowił opuścić firmę po pięciu latach, podejmując inne szanse zawodowe. Prezes Michael Hansen podziękował mu za jego zaangażowanie w rozwój firmy w ostatnich latach.

Skoordynowana i efektywna transformacja

René Overgaard Jensen, który obejmie w Hempel funkcję dyrektora ds. transformacji i informacji, jest zatrudniony w firmie od kwietnia 2021. Dotychczas w zarządzie wykonawczym zajmował stanowisko szefa działu Strategy & Transformation. Posiada bogate międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie cyfrowej transformacji, zdobyte m.in. w trakcie swojej dotychczasowej kariery w PA Consulting and Maersk. Jak wyjaśnia Michael Hansen:

Dążymy do dwukrotnego powiększenia firmy Hempel w zrównoważony finansowo sposób i jednym z narzędzi, jakie zamierzamy w tym celu wykorzystać, jest harmonizacja naszych sposobów pracy na wyższym poziomie. Dzięki nowemu stanowisku, które obejmie René Overgaard Jensen, wykorzystamy zdolności umożliwiające skoordynowaną i efektywną transformację naszych procesów poprzez standaryzację, automatyzację i cyfryzację.

René Overgaard Jensen. Fot. arch. Hempel

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie