a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDwa nowe środki zwilżające na rynku

Dwa nowe środki zwilżające na rynku

Do sprzedaży wchodzą dwa nowe środki zwilżające. Jak zapewnia producent, doskonale sprawdzą się one jako składnik przede wszystkim lakierów samochodowych i produktów do drewna.

Fot. arch. Evonik

Nowe środki wprowadził na rynek oddział Evonik Coatings Additives – są one częścią jego linii TEGO® Wet. Obydwa, TEGO® Wet 290 oraz TEGO® Wet 296, mogą być stosowane na różnych podłożach: drewnie, tworzywach sztucznych i metalu.

Połysk i zwilżanie

Głównym obszarem zastosowań nowych produktów są wodorozcieńczalne lakiery samochodowe oraz powłoki na drewno. W tej pierwszej branży doskonale odpowiadają na potrzebę połysku, w drugiej – zapewniają lepsze zwilżanie porów drewna. Jak mówi Maximilian Morin, szef działu Industrial & Transportation Coatings:

Jako globalny partner dla naszych klientów z branży farb i powłok wciąż dążymy do rozszerzenia naszej oferty, by sprostać wymaganiom rozwijającego się rynku i potrzebom klientów. Dzięki naszym dwóm nowym środkom zwilżającym staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom sektora samochodowego i mebli drewnianych.

Dwa nowe środki różnią się składem. TEGO® Wet 290 składa się w 100% z siloksanu zmodyfikowanego polieterem, dlatego jest szczególnie odpowiedni dla formuł, od których wymaga się niskiej zawartości części lotnych. TEGO® Wet 296 to 52-procentowy roztwór siloksanu zmodyfikowanego polieterem w DPM (eterze metylowym glikolu dipropylenowego), sprawdzający się w formułach o niskiej zawartości części stałych – jak wodorozcieńczalne samochodowe lakiery bazowe.

Dowolny poziom rozcieńczenia

Andreas Stüttgen, dyrektor działu Applied Research & Technology Transportation Coatings, wyjaśnia, że rozcieńczona wersja dodatku – TEGO® Wet 296 – jest łatwiejsza do wprowadzenia do formuły, a także stwarza mniejsze ryzyko defektów. Ponadto istnieje możliwość rozcieńczenia produktu TEGO® Wet 290 do takiego poziomu, jaki odpowiada klientowi.

Źródło: Evonik