REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Duże spadki producentów w pierwszym kwartale 2020

Choć producenci przekonują, że pandemia COVID-19 nie wpłynęła wyraźnie na ich stan finansowy, wyniki sprzedaży mówią same za siebie. Dziesięciu największych producentów farb na świecie straciło w pierwszym kwartale tego roku 3% obrotów.

koronawirus spadki producentów pierwszy kwartał 2020

Fot. geralt / pixabay.com

Analizę wyników finansowych wytwórców farb i powłok przeprowadziła firma Chem Research. Według jej ustaleń sprzedaż farb architektonicznych w pierwszym kwartale 2020 pozostała na poziomie z ubiegłego roku, ale już sprzedaż farb przemysłowych spadła o prawie 5%.

Drastyczne spadki w sektorze przemysłowym

Zdaniem ekspertów Chem Research to dopiero początek problemów. W kolejnym kwartale tego roku spodziewany jest spadek sprzedaży nawet o 30%. Spadki dotyczą przede wszystkim sektora farb przemysłowych, ponieważ wielkość produkcji w kluczowych sektorach motoryzacyjnym i obróbki metali drastycznie zmalała.

Różni producenci znajdują się jednak w różnym położeniu – wiele zależy od tego, w jakich sektorach przemysłu i na jakich rynkach działają, a także jakich przejęć ostatnio dokonały. Kryzys dotyka najbardziej firmy dostarczające produkty dla branży samochodowej oraz szeroko pojęte farby przemysłowe.

Prawie połowa światowego rynku

W roku 2019 łączna sprzedaż dziesięciu największych producentów farb wyniosła 52 mld €. Stanowi to 45% całego światowego rynku farb i powłok.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA