a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDuże spadki producentów w pierwszym kwartale 2020

Duże spadki producentów w pierwszym kwartale 2020

Choć producenci przekonują, że pandemia COVID-19 nie wpłynęła wyraźnie na ich stan finansowy, wyniki sprzedaży mówią same za siebie. Dziesięciu największych producentów farb na świecie straciło w pierwszym kwartale tego roku 3% obrotów.

koronawirus spadki producentów pierwszy kwartał 2020

Fot. geralt / pixabay.com

Analizę wyników finansowych wytwórców farb i powłok przeprowadziła firma Chem Research. Według jej ustaleń sprzedaż farb architektonicznych w pierwszym kwartale 2020 pozostała na poziomie z ubiegłego roku, ale już sprzedaż farb przemysłowych spadła o prawie 5%.

Drastyczne spadki w sektorze przemysłowym

Zdaniem ekspertów Chem Research to dopiero początek problemów. W kolejnym kwartale tego roku spodziewany jest spadek sprzedaży nawet o 30%. Spadki dotyczą przede wszystkim sektora farb przemysłowych, ponieważ wielkość produkcji w kluczowych sektorach motoryzacyjnym i obróbki metali drastycznie zmalała.

Różni producenci znajdują się jednak w różnym położeniu – wiele zależy od tego, w jakich sektorach przemysłu i na jakich rynkach działają, a także jakich przejęć ostatnio dokonały. Kryzys dotyka najbardziej firmy dostarczające produkty dla branży samochodowej oraz szeroko pojęte farby przemysłowe.

Prawie połowa światowego rynku

W roku 2019 łączna sprzedaż dziesięciu największych producentów farb wyniosła 52 mld €. Stanowi to 45% całego światowego rynku farb i powłok.

Źródło: european-coatings.com