a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema wspiera kobiety w ramach Sport dans la Ville

Arkema wspiera kobiety w ramach Sport dans la Ville

Na mocy nowej umowy o odnowieniu współpracy firma Arkema wspiera inicjatywę „Sport dans la Ville” (Sport w mieście). Akcja ma zintegrować zawodowo w dziedzinie sportu młode kobiety z konkretnych regionów Francji.

Arkema Sport dans la Ville

Fot. arch. Arkema

Jako producent specjalistycznej chemii i materiałów, Arkema dostarcza również produkty dla branży sportowej. Wspierając akcję Sport dans la Ville, może także w inny sposób przyczynić się do rozwoju sektora sportowego.

Wszystko jest możliwe

Akcja obejmuje regiony północnej Francji – Ile-de-France oraz Owernia-Rodan-Alpy. W ramach niej z myślą o młodych kobietach stwarzane są nowe szanse zawodowe w dziedzinie sportu. Jak mówi Pascale Rémy, dyrektorka ds. współpracy międzynarodowych Sport dans la Ville:

Jesteśmy dumni, że możemy pracować wraz z Arkemą, ważnym graczem na światowym rynku chemii, pokazując wszystkim tym młodym kobietom, że wszystko jest możliwe!

Rémy dodaje, że odkrycia i wymiany są konieczne, by młodzi ludzie mogli znaleźć swoją zawodową ścieżkę. Taki jest właśnie wspólny cel inicjatyw takich jak Sport dans la Ville.

Arkema Sport dans la Ville

Pascale Rémy i Gilles Galinier podpisują umowę o odnowieniu współpracy.
Fot. arch. Arkema

Solidarność i odpowiedzialność

Także zarząd Arkemy wyraża radość z powodu odnowienia współpracy i podkreśla, że doskonale wpisuje się ona w wartości kultywowane przez firmę. Jak komentuje Gilles Galinier, wiceprezes ds. komunikacji w Arkemie:

Arkema jest obecna w sercu tych regionów i mocno angażuje się w promowanie roli kobiet w społeczeństwie poprzez różne inicjatywy. Dlatego jej wkład w inicjatywę Sport dans la Ville na drodze do integracji zawodowej młodych kobiet w priorytetowych regionach jest zupełnie naturalny i zgodny z jej wartościami solidarności i odpowiedzialności.

Źródło: Arkema