a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDowDuPont dzieli się i ogłasza nowe nazwy firm

DowDuPont dzieli się i ogłasza nowe nazwy firm

Koncern DowDuPont ogłosił nazwy, jakie otrzymają jego oddziały po planowanym podzieleniu firmy na trzy niezależne przedsiębiorstwa. Oddział produktów dla rolnictwa będzie funkcjonował pod nazwą Corteva Agriscience, oddział materiałów – Dow, zaś oddział produktów specjalnych – DuPont.

DowDuPont nowe nazwy

Fot. Pexels / pixabay.com

Jak mówi Ed Breen, dyrektor generalny powstałego w ubiegłym roku koncernu DowDuPont, ustalenie nowych nazw to znaczący krok w kierunku utworzenia trzech silnych, niezależnych firm. Każda spośród nazw odzwierciedla siłę i jakość reprezentowane przez koncern.

Corteva Agriscience, nowa nazwa oddziału produktów dla rolnictwa, powstała z połączenia słów oznaczających „serce” i „naturę”. W przypadku oddziału materiałów zdecydowano się pozostać przy doskonale znanej nazwie marki Dow, zbudowanej na 121 latach tradycji. W rękach tego przedsiębiorstwa pozostanie również flagowa marka Dow oraz charakterystyczne logo – czerwony „diamencik”. Także DuPont, nowa nazwa oddziału produktów specjalnych, jest rozpoznawana w branży i kojarzona z wysoką jakością, wypracowaną w ciągu 215 lat istnienia firmy.

Obecnie trwają jeszcze prace nad budowaniem marek Dow i DuPont. Część produktów zmieni nazwę, wiele jednak nadal sprzedawanych będzie pod szyldem znanych i cenionych marek. Jak podano w informacji prasowej z lutego, oddział materiałów będzie gotowy do odłączenia pod koniec pierwszego kwartału roku 2019, natomiast dział produktów dla rolnictwa i produktów specjalnych mają się oddzielić do 1 czerwca 2019.

Źródło: Dow