REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czarna, matowa stal nierdzewna podbija branżę AGD

Portal Appliance Desing opublikował listę najważniejszych trendów w dziedzinie sprzętu domowego i AGD. Jeden z nich jest związany z wykończeniem – chodzi o sprzęty z matowej, czarnej stali nierdzewnej.

czarna matowa stal nierdzewna AGD

Fot. arch. LG

Pierwszą linię sprzętów ze stali nierdzewnej o matowym czarnym wykończeniu wprowadziła do sprzedaży firma Whirlpool w roku 2014. Od tej pory gorący trend. Jak wyjaśnia Jason Tippets, globalny manager ds. projektowania marek Whirlpool, satynowe i matowe wykończenia pięknie stapiają się z innymi materiałami stosowanymi w kuchni, dzięki czemu uzyskujemy wizualny efekt ciągłości powierzchni. A równocześnie odciski palców są na nich mniej widoczne. Dni wysokiego połysku są już za nami.

Również firma LG postanowiła pójść z duchem czasu i wprowadziła do swojej oferty nową linię sprzętu AGD Matte Black Stainless Steel. Jak mówi dyrektor ds. public relations, Taryn Brucia, nowe produkty marki LG wykorzystują ten trend i równocześnie odświeżają go, stwarzając ciekawą opcję dla klienta, który dba nie tylko o funkcjonalność, ale również design sprzętu kuchennego.

czarna matowa stal nierdzewna AGD

Fot. arch. GE Appliances

Dyrektor oddziału północnoamerykańskiego firmy Electrolux, Barry Waddilove, potwierdza, że czarne sprzęty kuchenne są na topie, często w zestawieniu z białymi lub szarymi meblami. Jak mówi Waddilove, czarna stal nierdzewna, wcześniej kojarzona tylko z małymi urządzeniami elektronicznymi, obecnie przebija się do głównego nurtu. I odpowiada na potrzeby klientów, którzy szukają praktycznych, ale i nowoczesnych rozwiązań.

Maggie Bellinger, projektantka GE Appliances, podkreśla, że czerń w kuchni to bardzo stylowa opcja, która świetnie współgra z innymi kolorami, zwłaszcza tymi z matowym wykończeniem. Dodaje, że matowa czerń przywołuje skojarzenia z kamieniem i dzięki temu bardzo uspokaja kuchnię. Inne popularne odcienie dla nierdzewnej stali w branży AGD to złoty, miedź i szampan, zdecydowanie jednak dominuje czerń.

czarna matowa stal nierdzewna AGD

Fot. arch. Bosch

Źródło: Appliance Design

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA