REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rejs dookoła świata z farbami Hempel Yacht

Firma Hempel dostarczyła farby do pomalowania jachtu Oceans of Hope (pol. Oceany Nadziei), który kilka tygodni temu wyruszył w rejs dookoła świata. To jacht niezwykły – jego załogę stanowią osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. Fundacja Sailing Sclerosis chce w ten sposób pokazać, że ludzie z tą chorobą również mogą dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko pozwoli im się rozwinąć skrzydła.

Hempel Yacht

Fot. Sailing Sclerosis

Pomarańczowa łódź z dumnym żaglem Sailing Sclerosis wyruszyła w podróż dookoła świata z Kopenhagi, 15 czerwca tego roku. Celem tego 17-miesięcznego projektu jest zmienić myślenie ludzi o osobach ze stwardnieniem rozsianym oraz pokazać, że chorzy na SR są zdolni do wielkich rzeczy, jeśli tylko da się im narzędzia i warunki do przekraczania własnych ograniczeń. To również zachęta dla osób z tą chorobą, by nie bały się realizować swoich marzeń.

Bez lekarstwa, bez skutecznej terapii

Stwardnienie rozsiane jest chorobą układu nerwowego, w której degeneracji ulegają otoczki mielinowe wokół wypustek komórek nerwowych. Powoduje to problemy z przekazywaniem impulsów w całym układzie nerwowym, a tym samym zaburzenia ruchu, czucia i równowagi. Z czasem pojawić się mogą również zaburzenia widzenia, zespoły bólowe i problemy psychiczne.

Choć naukowcy z całego świata pracują nad innowacyjnymi rodzajami terapii, póki co nie ma skutecznej metody leczenia SR. Mimo to załoga Oceans of Hope udowadnia, że ta choroba nie jest jeszcze wyrokiem.

[vimeo]http://vimeo.com/101522325[/vimeo]

Farby Hempel na długi rejs

Jako oficjalny partner projektu Hempel dostarczył swoje farby przeciwporostowe (Globic 9000), podkłady (Hempadur Quattro, Hempalin Primer), rozcieńczalniki oraz farby nawierzchniowe do pokrycia pokładu, drzewc i kadłuba łodzi nad powierzchnią wody (Hempalin Enamel, Hempathane Topcoat i Hempathane Enamel). W przypadku tak długiej podróży jacht wymaga oczywiście niezawodnej ochrony.

Łódź zgodnie z planem zatrzymała się w porcie w Kiel w Niemczech (19-22 czerwca), w Amsterdamie w Holandii (26-29 czerca), w Portsmouth w Wielkiej Brytanii (3-6 lipca) oraz w La Rochelle we Francji (10-14 lipca). Obecnie (od 25 lipca do 2 sierpnia) przebywa w porcie w Lizbonie, przygotowując się do pierwszej dużej przeprawy – przez Ocean Atlantycki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 8 września przybije do portu w Bostonie. Tam w dniach 10-13 września odbędzie się konferencja poświęconej stwardnieniu rozsianemu ACTRIMS-ECTRIMS, na której załoga Oceans of Hope zaprezentuje swoje osiągnięcia.

Załoga Oceans of Hope. Fot. arch. Hempel

Wszystkie informacje na temat Oceans of Hope znajdują się na stronie internetowej Sailing Sclerosis, gdzie śledzić można również na bieżąco poczynania duńskiej załogi. Trzymamy kciuki!

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA